loading...
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 • Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę wielkanocną 24 maja 2020 r.

  1. Obchodzimy dziś uroczyście Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Chrystus, zgodnie z zapowiedzią, idzie do Ojca. Niebo jest rzeczywistością do której podążamy jako chrześcijanie. W niebie wypełnia się obietnica dana nam na chrzcie św., mamy udział w życiu samego Boga. Pogłębiajmy tę tajemnicę przez modlitwę i osobistą medytację.

  5 dni temu, 2020-05-23 51
 • Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę wielkanocną 17 maja 2020 r.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 

  ponad tydzień temu, 2020-05-16 86
 • Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 10 maja 2020 r.

  1.  W Liturgii nadchodzącego tygodnia w czwartek obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła a w sobotę  święto św. Andrzeja Boboli- jest to dzień imienin naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Metropolicie, który potrzebuje naszego duchowego wsparcia w pełnieniu tej istotnej i ważnej posługi na Pomorzu Zachodnim. Niech Chrystus- Dobry Pasterz ma naszego Arcypasterza w swojej opiece.  

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-10 92
 • Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę wielkanocną 26 kwietnia 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej- patronki Europy  i w sobotę liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski.

  25 kwietnia 239
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia 2020 r.

  1.  Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy pandemię, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.

  18 kwietnia 182
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 12 kwietnia 2020 r.

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa przeżywana jest przez nas w wyjątkowych warunkach, trwa walka na całym świecie z koronawirusem; wielu doświadcza bólu, cierpienia, niepewności a także traci swoich bliskich. Jest to bardzo trudne doświadczenie, ale z tej trudnej sytuacji należy wyciągnąć dobre wnioski na przyszłość, przewartościować swoje życie; dostrzec w nim to, co najważniejsze i najpiękniejsze. Niech Chrystus, zwycięzca śmierci, obdarza nas i nasze rodziny swoim błogosławieństwem. Jemu zawierzajmy nasze życie i z nim chciejmy porządkować świat po ustaniu pandemii. 

  14 kwietnia 118
 • Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 5 kwietnia 2020 r.

  1. Dziś przezywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, niedzielę palmową. Z racji na obecną sytuację epidemiologiczną niestety nie możemy uczestniczyć w procesjach z palmami. Duchowo łączmy się w tym ważnym dla naszego zbawienia momencie. Korzystajmy z przekazów medialnych Mszy św.. Rozważajmy wewnętrznie Mękę Pańską, bowiem rozpoczyna się Wielki Tydzień. W naszej Kolegiacie będą sprawowana Liturgia, zgodnie z naszą tradycją parafialną, ale niestety bez udziału wiernych. Będziemy mogli korzystać z przekazu na naszej stronie Facebook-owej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej- Wielki Czwartek o godz. 18.00; Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 i Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian- tak jak w niedzielę. 

  04 kwietnia 198
 • Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 29 marca 2020 r.

  01 kwietnia 114