loading...
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 • Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę 26 lipca 2020 r.

  1. Przypowieść o skarbie i perle odnaleźć można w Ewangelii wg Św. Mateusza. Porusza ona problem tego, co jest w życiu ważne. Pojawienie się skarbu i perły można odczytać w symboliczny sposób jako Królestwo niebieskie, które powinno stanowić najważniejszą wartość w życiu ludzi.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-07-25 87
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę 19 lipca 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę 19 lipca 2020 r.

  1. Przypowieść o kąkolu mówi o tajemnicy zła na świecie. Są ludzie, których można porównać do zboża dającego obfite plony, ponieważ stanowią tzw. dobre ziarno, słuchają nauk bożych, żyją uczciwie i pobożnie. Są jednak i tacy, którzy ulegają wpływom szatana i niszczą pracę tych pierwszych. Przypominają oni kąkol, chwast, który trudno odróżnić od prawdziwego zboża.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-07-19 88
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę 12 lipca 2020 r.

  1. W Liturgii bieżącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Bonawentury a w czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-07-13 91
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę 5 lipca 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę św. Jana i z Dukli i sobotę św. Benedykta- Patrona Europy.

  2. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Cieszymy się, że nasi parafianie są zdyscyplinowani i zachowują wskazania obowiązujące podczas epidemii. Zachowując taki rygor możemy czuć się bezpieczni. Zachęcajmy także osoby, które żyją w ciągłym lęku, są pozamykane w swoich mieszkaniach, aby wychodziły do społeczeństwa, bowiem grozi to poważnymi skutkami psychicznymi. 

  3. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.

  4. Dziś po Mszy św. panie z naszego Parafialnego Zespołu „Caritas” zbierają ofiary do puszek na opłacenie wypoczynku dzieci z rodzin ubogich organizowanych przez naszą Archidiecezję. Co roku ponad 500 dzieci korzysta z tej formy letniego wypoczynku. Każdy, kto ma pragnienie serca wesprzeć to dzieło, może to uczynić przy wyjściu z kościoła. 

  5. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych. Jest to życzenie zgodne ze słowami Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii, który zachęca do odpoczynku.  Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

  6. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie parafii przy renowacji pierwszego z siedmiu okien (11,7 m wysokości) w obejściu prezbiterium. Kolejne okno jest obecnie w renowacji. To wszystko dzieje się dzięki uprzejmości i ogromnej ofiarności Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. 

  7. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, ta modlitwa szczególnie ważna i istotna w kontekście zbliżającej się drugiej tury wyborów na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Wszyscy jesteśmy zmęczeni tym jazgotem, gwizdkami, przepychankami. Chcemy, aby Polska rozwijała się i była dobrze rządzona, dla wspólnego dobra obywateli.   

  8. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

  10. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


   

  ks. dr Janusz Posadzy

  proboszcz

  05 lipca 83
 • Ogloszenia Duszpasterakie na XIII Niedzielę Zwykłą 28 czerwca 2020

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św.  Apostołów Piotra i Pawła. ; w środę św. Ottona, Patrona naszej Archidiecezji; piątek- św. Tomasza Apostoła. 

  2. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Cieszymy się, że nasi parafianie są zdyscyplinowani i zachowują wskazania obowiązujące podczas epidemii.  Przy wyjściu z kościoła można zdezynfekować sobie ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Pamiętajmy, że nie został jeszcze odwołany stan zagrożenia epidemiologicznego. Bogu dzięki w naszym mieście nie ma zakażonych wirusem, ale tym bardziej powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać zaleceń Pana Premiera i Ministra Zdrowia. 

  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić o nowe liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Szczególnie prosić będziemy Pana Żniwa w intencji maturzystów, którzy podejmują w tym czasie ważne, życiowe decyzje.

  4.  W pierwszy  piątek miesiąca ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

  5. W pierwszą sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. 

  6. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

  7. Dziś w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Pragniemy przypomnieć, że obowiązkiem każdego chrześcijanina, katolika jest wziąć udział w tym głosowaniu. Bądźmy dobrymi „apostołami” zachęcając także bliskich, znajomych do wzięcia udziału w wyborach. Każdy głos jest ważny, bo jest to głos obywatela w sprawie najważniejszej, jaką jest pomyślność i rozwój naszej Ojczyzny!!! 

  8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

  9. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


   

  ks. dr Janusz Posadzy

  proboszcz

   

   

  28 czerwca 49
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę 14 czerwca 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Brata Alberta.

  13 czerwca 152
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 31 maja 2020 r.

  1.    Jutro obchodzić będziemy Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji; a w czwartek  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

   

  30 maja 280
 • Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę wielkanocną 24 maja 2020 r.

  1. Obchodzimy dziś uroczyście Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Chrystus, zgodnie z zapowiedzią, idzie do Ojca. Niebo jest rzeczywistością do której podążamy jako chrześcijanie. W niebie wypełnia się obietnica dana nam na chrzcie św., mamy udział w życiu samego Boga. Pogłębiajmy tę tajemnicę przez modlitwę i osobistą medytację.

  23 maja 207
 • Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę wielkanocną 17 maja 2020 r.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 

  16 maja 205
 • Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 10 maja 2020 r.

  1.  W Liturgii nadchodzącego tygodnia w czwartek obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła a w sobotę  święto św. Andrzeja Boboli- jest to dzień imienin naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Metropolicie, który potrzebuje naszego duchowego wsparcia w pełnieniu tej istotnej i ważnej posługi na Pomorzu Zachodnim. Niech Chrystus- Dobry Pasterz ma naszego Arcypasterza w swojej opiece.  

  10 maja 207
 • Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę wielkanocną 26 kwietnia 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej- patronki Europy  i w sobotę liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski.

  25 kwietnia 349
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia 2020 r.

  1.  Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy pandemię, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.

  18 kwietnia 278
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 12 kwietnia 2020 r.

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa przeżywana jest przez nas w wyjątkowych warunkach, trwa walka na całym świecie z koronawirusem; wielu doświadcza bólu, cierpienia, niepewności a także traci swoich bliskich. Jest to bardzo trudne doświadczenie, ale z tej trudnej sytuacji należy wyciągnąć dobre wnioski na przyszłość, przewartościować swoje życie; dostrzec w nim to, co najważniejsze i najpiękniejsze. Niech Chrystus, zwycięzca śmierci, obdarza nas i nasze rodziny swoim błogosławieństwem. Jemu zawierzajmy nasze życie i z nim chciejmy porządkować świat po ustaniu pandemii. 

  14 kwietnia 212
 • Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 5 kwietnia 2020 r.

  1. Dziś przezywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, niedzielę palmową. Z racji na obecną sytuację epidemiologiczną niestety nie możemy uczestniczyć w procesjach z palmami. Duchowo łączmy się w tym ważnym dla naszego zbawienia momencie. Korzystajmy z przekazów medialnych Mszy św.. Rozważajmy wewnętrznie Mękę Pańską, bowiem rozpoczyna się Wielki Tydzień. W naszej Kolegiacie będą sprawowana Liturgia, zgodnie z naszą tradycją parafialną, ale niestety bez udziału wiernych. Będziemy mogli korzystać z przekazu na naszej stronie Facebook-owej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej- Wielki Czwartek o godz. 18.00; Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 i Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian- tak jak w niedzielę. 

  04 kwietnia 297
 • Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 29 marca 2020 r.

  01 kwietnia 198