loading...
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 7 maja 2023 r.

 

 1. „Ja jestem drogą, prawdą i życiem.” Idąc drogą wskazaną przez Chrystusa możemy być pewni, że nasze życie dostarczy wiele duchowych radości i pozwoli przeżyć je w pokoju serca.
 2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek czcić będziemy głównego patrona Polski św. Stanisława Biskupa i męczennika. To także dzień imienin ks. Stanisława Szlijana, który o godz. 18.00 przewodniczyć będzie modlitwie. Dla nas jest to okazja, aby złożyć dostojnemu Solenizantowi nasze najlepsze życzenia.
 3. Jutro w Dzień Zwycięstwa, zakończenia II wojny światowej na cmentarzu wojennym przy ul Reymonta w Stargardzie  o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa ekumeniczna w intencji tych, którzy zginęli podczas tragicznej wojny. Na uroczystości z udziałem Wojska Polskiego i władz Miasta serdecznie zapraszamy.
 4. Miło nam, iż 10.05.2023 ( środa) w naszej Kolegiacie o godz. 16.00 wystąpi „Narodowa Kapela Bandurzystów” z Ukrainy. Ponad pięćdziesięciu muzyków grających na instrumentach strunowych zaprezentuje utwory, które na pewno zapadną nam głęboko w serce. Wstęp wolny.
 5. Informujemy że 12.05.2023 wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego, modlitwa potrwa od 19.00- 21.00 i następnego dnia od godz. 7.00- 17.30. Zapraszamy do tej medytacji, modlitwy, rozważań; niech każdy z nas znajdzie czas, aby pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Z racji na trwające prace Jerycho różańcowe odbędzie się w Sali „Caritas”.
 6. Piękną tradycją naszej wspólnoty parafialnej są procesje fatimskie. Także w tym roku chcemy wraz z Matką Bożą modlić się o pokój na świecie, szczególni modlimy się o zakończenie wojny na Ukrainie. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania   13.05.  o godz. 17.00. W trakcie nabożeństwa udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni.
 7. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 8. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Trwają prace wykończeniowe; restaurowane są jeszcze ławki, które wkrótce zostaną zamontowane w nawie głównej. Poza tym twa strojenie organów, które wkrótce zabrzmią w naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasz remont świątyni składamy staropolskie „Bóg zapłać.”
 9. W sobotę 13 maja br o godz. 10.00 w naszej świątyni sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich strażaków i służb ratownictwa. Celebra związana jest z powiatowymi obchodami święta patronalnego strażaków. Do wspólnej modlitwy zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 młodzież z klas VI i VII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku ma swoje spotkanie z ks. Kryspinem.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
 12. Wszystkim drogim parafianom życzymy  przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz


 • 27 lutego 2021r. 4129
 • 05 lutego 2021r. 4186
 • Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 12 stycznia 2020 r.

  27 listopada 2019r. 6893
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27.10.2019 r.

  1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych i w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
   

  27 października 2019r. 6713
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13.10.2019 r.

  1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Teresy; w środę wspomnienie św. Jadwigi; w piątek św. Łukasza Ewangelisty.

  2. Dziś o godzinie 17.15 rozpocznie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, chcemy uczcić jak najpiękniej ten dzień modląc się we wspólnocie za naszą Ojczyznę, miasto, nasze rodziny i nas samych. Ponad sto lat temu właśnie 13 października Matka Najświętsza po raz ostatni objawiła się dzieciom fatimskim.

  3. Październik, miesiąc poświęcony szczególnie Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż je to źródło szczególnych łask płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w wtorek i czwartek na godz. 16.30. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty różańcowej. To wielka sprawa modlić się codziennie i intencjach Kościoła i świata całego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.

  4. W naszym kraju trwają dziś wybory do Sejmu i Senatu. To ważny dzień w historii. Jako owoc demokracji, każdy z nas nosi na sobie odpowiedzialność za losy naszej umiłowanej Ojczyzny. Ta odpowiedzialność wyraża się w głosowaniu. Obowiązkiem każdego obywatela jest wziąć udział w tym akcie wyborczym i zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Nie trzeba nikogo przekonywać, że każdy głos się liczy, i każdy głos ma ogromnie znaczenie dla dalszej przyszłości i rozwoju Polski.

  5. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. Mobilizujemy siły i środki, aby już w lutym przyszłego roku ruszyć z pracami remontowymi. Mamy świadomość niezwykłego daru Opatrzności, że dzięki wsparciu Rządu Rzeczpospolitej, ministra Joachima Brudzińskiego podpisaliśmy umowę na odnowienie po ponad 100 latach naszej Kolegiaty. Będziemy dumni z tego, co uczyni dla tej świątyni obecne pokolenie i każdy z nas będzie mógł śmiało powiedzieć, że ma swoją cząstkę w epokowym dziele.

  6. Wiemy to z mediów, dziś obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar świętego Papieża Polaka Jana Pawła II. Jednocześnie w tym dniu zbierane są środki da uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na ten szczytny cel. W imieniu wszystkich stypendystów Fundacji wszystkim Wam kochani składamy podziękowanie.

  13 października 2019r. 5779
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6.10.2019 r.

  1. W Liturgii w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej

  2. Przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 16.30.
   

  06 października 2019r. 5612
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29.09.2019 r.

  1. W Liturgii w tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu a w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

  2. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż jest on źródłem szczególnych łask, płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W najbliższy czwartek różaniec dla dzieci odmówimy na zewnątrz Kolegiaty, przy figurze Matki Bożej. Pragniemy, aby dzieci przyszły na to nabożeństwo ze swoimi zwierzątkami domowymi: pieskami, kotkami, królikami i innymi. Z okazji dnia świętego Franciszka, patrona zwierząt i całej przyrody, opiekuna ekologów i osób troszczących się o naturę, chcemy pomodlić się z dziećmi w intencji ziemi i wszystkich, którzy na niej mieszkają.

  3. Również wspomnienie świętego Franciszka jest okazją do zaproszenia wszystkich seniorów, dzieci, ministrantów i lektorów do posadzenia krokusów na trawnikach przy Kolegiacie. Chcemy poprzez ten miły gest upiększyć teren wokół naszego kościoła i dać impuls do większej dbałości o środowisko. Wszystkich chętnych zapraszamy na sobotę, 05. 10. na godz. 11.00 przed budynek plebanii.

  4. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa.

  5. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Ks. Prałat oraz ks. Bartosz odwiedzą tego dnia chorych z posługą kapłańską. Ks. Stanisław, z powodu wyjazdu na pielgrzymkę do Medjugorie, nawiedzi chorych z posługa sakramentalną po swoim powrocie, tj. 11. 10.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15.

  29 września 2019r. 5508
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22.09.2019 r.

  1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki kobiet pragnących zostać matkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziś także po Mszy św. wieczornej spotkanie ks. Bartosza z kandydatami do bierzmowania.

  2. Nasza parafia organizuje w przyszłym roku (20.03-27.03.2020) pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje można przeczytać na plakatach wywieszonych w gablotach. W sprawie uczestnictwa w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.

  3. W miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich zbiorowych. Przez cały miesiąc, codziennie celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych intencjach. Kto z Państwa chciałby dołączyć intencje prosimy o kontakt z ks. Stanisławem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.

  4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Starajmy się poprzez lekturę prasy korzystać z innych źródeł informacji. Z całą pewnością lektura uprzyjemni nam czas wolny.

  5. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia.

  6. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

  ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz

  22 września 2019r. 5427
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15.09.2019 r.

  1. W Liturgii Kościoła jutro wspominamy św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży; w sobotę obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła.

  2. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 18.00 ku czci Najświętszej Maryi Panny, Matki Nieustającej Pomocy. Przy kaplicy Matki Bożej znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, prośbami i podziękowaniami, które następnie będą wyczytywane podczas nabożeństwa.

  3. W przyszłą niedzielę, na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki kobiet pragnących wyprosić łaskę macierzyństwa.

  4. W tym roku szkolnym dzieci do pierwszej Komunii św. przygotowywane będą przez panią Monikę i ks. Stanisława. Przypominamy, że dzieci oraz ich rodzice mają swoją Mszę św. inicjacyjną w każdą niedzielę o godz. 12.30. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje, zgłaszające dzieci do Komunii św. Pragnieniem naszym jest, aby dzieci klas trzecich, które przystąpią do I Komunii św. 30. 05. 2020 roku były dobrze przygotowane na przeżycie tego najwspanialszego momentu, kiedy Chrystus pod postacią Chleba zagości w ich sercu. Chcemy zachęcić szczególnie rodziców, aby razem z dziećmi podjęli trud i zadanie tego przygotowania. Dzieci otrzymują specjalnie dla nich zakupione książeczki, w które będą wklejały obrazki i tym samym potwierdzały swoją gotowość do jak najlepszego przygotowania się na moment przyjęcia Chrystusa. Ufamy, razem z katechetami, że taka forma zachęci do systematyczności i przede wszystkim pobudzi całe rodziny do modlitwy i wspólnotowego przeżywania Eucharystii. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do sakramentu I Komunii świętej dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

  5. Bardzo prosimy, aby młodzież, pragnąca w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłaszała się do ks. Bartosza po indeksy. Pierwsze spotkanie dla tej młodzieży będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, 22. 09. 2019 po Mszy św. o godz. 18.00. Niech czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania pobudzi młodzież do większej gorliwości w modlitwie osobistej i do pełniejszego uczestnictwa w Liturgii.

  6. Tradycyjnie w miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich. Przez cały miesiąc, codziennie, celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych zmarłych. Kto chciałby jeszcze dołączyć imiona swoich zmarłych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.

  15 września 2019r. 5407
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8.09.2019 r.

  1. Dziś na godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole, ale także dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich, na Mszę św. podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy dzieciom i strzeże przed różnego rodzaju niepowodzeniami.

  2. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Z całego serca dziękujemy za zrozumienie dla naszych działań w obszarze przywracania naszej Kolegiacie pierwotnego piękna. Jest wiele do zrobienia, szczególnie że koszty pracy nieubłaganie rosną i trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Zawierzamy nasz projekt naszej Patronce, Maryi Królowej Świata i wierzymy, że uda nam się wszystko zrealizować. O wszystkich ofiarodawcach i dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

  3. W najbliższy czwartek, Mszą św. wieczorną rozpoczniemy czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, która potrwa przez całą dobę.

  4. W najbliższy piątek, 13.09 br zapraszamy na godz. 17.15 na nabożeństwo fatimskie. Chcemy we wspólnocie wiary modlić się na różańcu w intencjach Kościoła, Ojczyzny i naszej Parafii.

  5. W sobotę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża. Dzień szczególny, w którym czcimy odnalezienie Krzyża Zbawiciela przez św. Helenę w Jerozolimie. W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie ludzie wierzący pragną włączyć się w ogólnopolską inicjatywę "Polska u stóp krzyża”. My również pragniemy zgromadzić się wokół krzyża misyjnego przy naszej Kolegiacie o godz. 14.45, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie udać się w procesji ul. Mieszka I, plantami do statuy św. Jana Pawła II. Chcemy zwierzać Chrystusowi naszą Ojczyznę i nasze Miasto.

  6. W przyszła niedzielę na godz. 12.30 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. na spotkanie informacyjne z księdzem proboszczem. Prosimy o obecność na tym ważnym dla formacji dzieci spotkaniu.

  08 września 2019r. 5417
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1.09.2019 r.

  1. Obchodzimy dziś osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej, która spowodowała śmierć milionów ludzi. To tragiczna data w historii nowożytnej, a jednocześnie dzień refleksji nad źródłami nienawiści, pogardy dla przykazań Bożych i odrzucenia Ewangelii. Nacjonalizm niemiecki doprowadził do rozlewu krwi. Powinna to być dla nas również lekcja, abyśmy jako chrześcijanie nie identyfikowali się z tym, co oddala nas od miłości bliźniego.

  2. Dziś podczas wieczornej Mszy św. pragniemy wraz z nauczycielami, wychowawcami, pedagogami, dziećmi i młodzieżą modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  3. W przyszłą niedzielę na godzinę 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole, ale także dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich, na Mszę św. podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy dzieciom i strzeże przed różnego rodzaju niepowodzeniami.

  4. Decyzją ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi do naszej wspólnoty zostali skierowani nowi wikariusze: ks. Bartosz Adamiak i ks. Stanisław Szlijan. Cieszymy się ich obecnością i życzymy z całego serca, aby rozwijali swoje umiejętności duszpasterskie i nie szczędzili kapłańskiego serca dla wiernych tej Wspólnoty parafialnej.

  5. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego parafialnego odpustu, "Misji u stóp Krzyża” oraz Jarmarku u Królowej Świata. Wszystkim paniom, które piekły ciasta, gotowały pierogi, grochówkę i to wszystko później sprzedawały z całego serca dziękuję. Nasza parafialna Caritas pozyskała środki finansowe, które będą potrzebne do organizacji pomocy dla osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy młodzieży i lektorom za ich otwartość i pomoc przy organizacji naszej parafialnej uroczystości.

  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek przed południem Ksiądz Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi świętej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15.

  31 sierpnia 2019r. 5379
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18.08.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Bernarda, w sobotę św. Bartłomieja Apostoła.

  2. Trwają w naszej wspólnocie "Misje u stóp Krzyża”. W miniony piątek zostały intronizowane w naszej Kolegiacie relikwie Krzyża św. oraz "Krzyż Ottonowy”- najstarszy wizerunek Zbawiciela ukrzyżowanego, który został przywieziony przez św. Biskupa z Bambergu św. Ottona. Czas nawiedzenia świętych relikwii przeżywać będziemy przez najbliższy tydzień. Szczegółowy program został dostarczony wraz z najnowszym egzemplarzem Stargardzkiego Informatora Samorządowego, oraz można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.

  3. Dziś o 15:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do uczestnictwa. Dajmy żywe świadectwo naszej wiary.

  4. Bardzo dziękuję p. Antoniemu Matysowi, członkom Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, ks. Marcinowi Kalacie i wszystkim pielgrzymom za zorganizowanie, udział i piękne świadectwo wiary podczas pielgrzymki do "Fatimskiej Pani na Os. Słonecznym”.

  5. W najbliższy czwartek 22.08.2019 przeżywać będziemy nasz odpust parafialny: Święto NMP Królowej Świata. Eucharystia połączona będzie z procesją wokół Kolegiaty. Chcemy wyśpiewać Matce Bożej naszą wdzięczność za wszystkie dary i łaski, które otrzymaliśmy. W tym dniu także pragniemy podziękować za posługę kapłańską ks. Marcina Kalaty i ks. Marcina Miczkuły, którzy zostali skierowani przez księdza Arcybiskupa do nowych parafii. Ich praca i zaangażowanie zasługują na to, aby z serca wyrazić wdzięczność za duszpasterską troskę i postawę kapłańską.

  6. Od piątku 23.08. do niedzieli 25.08.na naszym Rynku Staromiejskim organizowany jest "Jarmark u Królowej Świata”. To już trzecia edycja. Na naszą szczególną uwagę zasługują koncerty: w piątek: o 17.00 muzyka gospel pod dyrekcją pani Marii Pyry a potem muzyka szantowa w wykonaniu zespołu "Old Schmugler”; w sobotę cudowny, młodzieżowy koncert "Siewcy Lednicy”, a w niedzielę na zakończenie jarmarku o 16.00 w Kolegiacie "Stargardzka Camerata”. Program jest bogaty, przyjadą rożni wystawcy. Zapraszajmy naszych znajomych, sąsiadów, aby zarówno Kolegiata jak i Rynek Staromiejski zapełniały się. Jest to święto parafii, Kolegiaty i wszystkich mieszkańców Stargardu.

  18 sierpnia 2019r. 5415
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11.08.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: wspominamy w środę św. Maksymiliana Marię Kolbego a sobotę św. Jacka.

  2. W poniedziałek 12.08. Mszą św. wieczorną rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Niech każdy z nas znajdzie choć kwadrans, aby adorować Najświętszy Sakrament i modlić się w intonacjach naszych rodzin.

  3. W środę o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Chcemy spełniać prośbę Matki Bożej skierowaną do trojga pastuszków, aby odmawiać różaniec w instancji pokoju na świecie.

  4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną poświęcone zboża, zioła i owoce. W tym dniu o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Liturgia w intencji naszej Ojczyzny z udziałem: władz naszego miasta, powiatu, służb mundurowych, pocztów sztandarowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

  6. W najbliższy piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie "Rekolekcje u stóp Krzyża”. Zostanie przywieziony do nas kopia "Krzyża Ottonowego”, przy którym w całej naszej Archidiecezji gromadzą się wierni, aby podziękować za dar świętej wiary i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Program nabożeństw można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.

  11 sierpnia 2019r. 5328
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4.08.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego; 8.08 wspomnienie liturgiczne św. Dominika, a w piątek święto św. Teresy Benedykty - Edyty Stein

  2. Informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

  3. "Caritas parafialna” zorganizowała także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo dziękujemy Państwu za wyposażenie plecaków w przybory szkolne, które zapewne ucieszą naszych małych Rodaków mieszkających na Białorusi. Przy tej okazji wyrażamy naszą wdzięczność członkom naszej "Caritas”, wiele godzin pracy i zaangażowania ofiarują Panie dla posługi wobec najbardziej potrzebujących. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni.

  4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

  5. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Stąd gorąca prośba, aby lektura "Niedzieli” stała się stałym punktem naszego życia. Zapraszamy do lektury.

  04 sierpnia 2019r. 5387
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28.07.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro wspomnienie św. Marty; w najbliższą środę św. Ignacego z Loyoli.

  2. W najbliższy czwartek w naszej Kolegiacie będzie sprawowana o godz. 17.00 uroczysta Msza św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która stanowi wyraz hołdu dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

  3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunia św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi św.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  5. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu.

  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy, aby przyłączyć się do tej wspólnoty permanentnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszej wspólnoty Parafialnej.

  7. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Pozostało kilka plecaków, które czekają, aby je wyposażyć. Tym z Państwa, którzy tydzień temu zainteresowali się tą akcją w imieniu małych Polaków mieszkających na Białorusi z całego serca dziękujemy.

  28 lipca 2019r. 5359
 • Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela 21.07.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: jutro wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę wspomnienie św. Kingi, a w czwartek święto św. Jakuba Apostoła.

  2. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki kobiet oczekujących potomstwa i pragnących zostać matkami; a o 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Grzegorza Grzyba, stargardzkiego muzyka, który odszedł tragicznie rok temu. Eucharystia będzie celebrowana przy udziale muzyków, przyjaciół, ludzi kultury i sztuki.

  3. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona kierowców i użytkowników dróg. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów (samochodów, pojazdów mechanicznych, rowerów). Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla kierujących tymi pojazdami, jak również ich pasażerów.

  4. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Dokładne informacje wywieszone są w gablotach.

  5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6732 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i przede wszystkim zrozumienie dla naszych działań i projektów. Chciałbym poinformować, że rozpoczęliśmy prace projektowe wyposażenia Kaplicy Mariackiej. Nowymi elementami będzie figura Matki Bożej, ołtarz, ambonka i ławki. Naszym pragnieniem jest, aby nowe miejsce kultu Królowej Świata było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim godne. Ufamy, że projekt zyska akceptację naszych kochanych Parafian. Raz jeszcze "Bóg zapłać” za życzliwość i pomoc dla naszej Kolegiaty.

  6. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Zainteresowanych tą pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu. Myślimy, że to będzie piękny gest naszej solidarności z naszymi młodymi Rodakami.

  21 lipca 2019r. 5382
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14.07.2019 r.

  1. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie ks. Prałat Henryk Ozga. O godzinie 18.00 Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. po której będziemy mieli możliwość osobiście złożyć życzenia imieninowe. Jako proboszcz jest bardzo wdzięczny Księdzu Prałatowi za wspieranie nas w pracy duszpasterskiej, posługę w konfesjonale, a także za życzliwość i dzielenie się swoim kapłańskim doświadczeniem.

  2. Dziś druga niedziela miesiąca. Taca dziś zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Choć w Kolegiacie trwają teraz prace archeologiczne, to jednak cały czas przygotowywane są projekty wykonawcze instalacji elektrycznej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, malarskie. Wszystko po to, abyśmy mogli na wiosnę ruszyć z pracami budowlanymi. Poza tym udało nam się zapłacić ostatnią tarę za prace związane z izolacją pionową plebanii od strony ul. Krzywoustego. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań. O wszystkich ofiarodawcach naszej Kolegiaty pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

  3. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

  4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury.

  5. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdzającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

  6. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

  ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz

  14 lipca 2019r. 5386
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7.07.2019 r.

  1. W Liturgii Kościoła w najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, Patrona Europy. Za Jego wstawiennictwem pragniemy modlić się, aby Europa wierna była swoim chrześcijańskim korzeniom.

  2. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

  3. W najbliższy piątek 12.07. wieczorną Mszą św. rozpocznie się modlitwa "Jerycha Różańcowego” . Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do soboty do godz. 17.15. Zachęcamy, aby znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę, tym samym włączając się w ten wielki nurt modlitwy Kościoła.

  4. W sobotę 13.07 tradycyjnie w naszej parafii o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Podczas objawień w Fatimie Maryja prosiła, aby ludzie odmawiali różaniec, by ratować ludzkość przed katastrofą. Na naszych oczach dokonuje się erozja wartości, autorytetów; świat zmierza ku samozagładzie. Będziemy modlili się o opamiętanie i nawrócenie.

  5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. W najnowszej "Niedzieli” relacja ks. Marcina Miczkuły z otwarcia "Klubu Seniora”

  07 lipca 2019r. 5369
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30.06.2019 r.

  1. W najbliższy czwartek modlić się będziemy podczas wieczornego nabożeństwa w intencji nowych, licznych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

  2. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15

  4. Wszystkim drogim Parafianom, udającym się na letni wypoczynek, życzymy przede wszystkim dobrego czasu dla podreperowania swojego zdrowia, wspaniałych wakacyjnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Cieszymy się bardzo, że ks. Marcin Miczkuła zorganizował w tym roku wyjazd dla dzieci na Węgry. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

  5. Tydzień temu "Parafialna Caritas” zbierała do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin najuboższych. Zebraliśmy sumę 1.395,70 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie dzieła służącemu dzieciom naszej Archidiecezji.

  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem.

  30 czerwca 2019r. 5229
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23.06.2019 r.

  1. Jutro w Liturgii obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, a w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

  2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy paniom i panom za przygotowanie czterech ołtarzy, przyozdobienie parafialnych chorągwi - a także za ich niesienie podczas procesji. Naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, scholii. Bóg zapłać za atmosferę modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

  3. Rozpoczęły się wakacje dzieci, młodzieży, studentów. Wszystkim drogim Parafianom, udającym się na letni wypoczynek, życzymy przede wszystkim dobrego czasu dla podreperowania swojego zdrowia, wspaniałych wakacyjnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

  4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 Po nabożeństwie w ramach Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

  5. Dziś członkowie "Caritas” zbierają do puszek ofiary na sfinansowanie organizacji wypoczynku dla dzieci z rodzin biednych, niewydolnych społecznie, z różnymi niepełnosprawnościami. Każdego roku "Caritas Archidiecezjalna” organizuje z zebranych środków wypoczynek dla ponad tysiąca dzieci. Jeśli ktoś ma takie pragnienie serca, aby wesprzeć dzieło można to uczynić przy wyjściu z kościoła. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem i umocnieniem w wierze. W najnowszej "Niedzieli” swój artykuł zamieścił ks. Marcin Miczkuła.

  23 czerwca 2019r. 5327
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16.06.2019 r.

  1. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi - Boże Ciało. Pragniemy uczcić Chrystusa ukrytego pod postacią chleba, uczestnicząc w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i o 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z naszej Kolegiaty. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, dziś po Mszy św. o godz. 12.30 krótka próba z panią katechetką Jolantą. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne po Mszy św. wieczornej. W tym roku w Strachocinie Msza św. połączona z procesją do kościoła w Świętem o godz. 9.30.

  2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy . W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

  3. W sobotę, 22 czerwca, o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Rity.

  4. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 6.311 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary i wsparcie naszych działań. O wszystkich dobrodziejach naszej Kolegiaty pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

  5. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Z całego serca dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia jak również za dawanie świadectwa postawom patriotycznym i religijnym. Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy przede wszystkim wielu, wspaniałych wrażeń i to chyba najważniejsze szczęśliwego powrotu do domu i swoich obowiązków.

  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem i umocnieniem w wierze. W najnowszej "Niedzieli” dwie bardzo ciekawe relacje z wydarzeń związanych z naszą Kolegiatą.

  16 czerwca 2019r. 5319
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Duch Świętego. Zgodnie z zapowiedzią zmartwychwstałego Chrystusa, iż na uczniów zstąpi Duch pocieszyciel, Duch prawdy, ożywcza Moc, który będzie prowadził Kościół, naszą wspólnotę. Jest to także dzień dziękczynienia za dar bożej Struktury jakim jest Kościół Chrystusowy.

  2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

  3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak wiemy czeka nas duży wysiłek związany z przygotowywanym remontem naszej Kolegiaty. Obecnie trwają przygotowania projektowe związane z instalacją elektryczną, przeciwpożarową, nagłośnieniową. Cieszy nas, że został zamontowany nowy witraż ku czci św. Jana od Krzyża. Fundatorami tego witraża są p. Zofia i Karol Śledziona. Bardzo Państwu dziękujemy za ten dar serca i wkład w upiększanie naszej świątyni. Witraż zostanie poświęcony podczas wizytacji biskupiej 25 sierpnia br.

  4. W czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo fatimskie.

  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkie dzieci na dziękczynienie za mijający rok szkolny 2018/2019.

  6. W minionym tygodniu podczas zbiórki do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej zebrano sumę 1123 zł. Wszystkim, którzy wsparli to dzieło z serca dziękujemy.

  09 czerwca 2019r. 5348
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Duch Świętego. Zgodnie z zapowiedzią zmartwychwstałego Chrystusa, iż na uczniów zstąpi Duch pocieszyciel, Duch prawdy, ożywcza Moc, który będzie prowadził Kościół, naszą wspólnotę. Jest to także dzień dziękczynienia za dar bożej Struktury jakim jest Kościół Chrystusowy.

  2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

  3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak wiemy czeka nas duży wysiłek związany z przygotowywanym remontem naszej Kolegiaty. Obecnie trwają przygotowania projektowe związane z instalacją elektryczną, przeciwpożarową, nagłośnieniową. Cieszy nas, że został zamontowany nowy witraż ku czci św. Jana od Krzyża. Fundatorami tego witraża są p. Zofia i Karol Śledziona. Bardzo Państwu dziękujemy za ten dar serca i wkład w upiększanie naszej świątyni. Witraż zostanie poświęcony podczas wizytacji biskupiej 25 sierpnia br.

  4. W czwartek o godz. 17:15 nabożeństwo fatimskie.

  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkie dzieci na dziękczynienie za mijający rok szkolny 2018/2019.

  6. W minionym tygodniu podczas zbiórki do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej zebrano sumę 1123 zł. Wszystkim, którzy wsparli to dzieło z serca dziękujemy.

  09 czerwca 2019r. 5369
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Wniebowstąpienia 2.06.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Karola Lwangę i Towarzyszy, w środę św. Bonifacego, a w sobotę św. Jadwigę Królową.

  2. Przeżywamy dziś Dzień Dziękczynienia za odzyskanie niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny. Tradycyjnie w tym dniu zbieramy ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim pragnącym dołożyć swoją "cegiełkę’ w wielkie dzieło składamy serdeczne podziękowanie.

  3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30. Sercu Jezusowemu zawierzamy losy naszej Ojczyzny, naszych rodzin. W tym tygodnia podczas nabożeństwa czerwcowego nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.

  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca, podczas wieczornej modlitwy modlić się będziemy o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  5. W pierwszy piątek miesiąca od godzin. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii św., aby włączyły się w dzieło "dziewięciu” pierwszych piątków miesiąca, szczegóły przekażą panie katechetki. W tym dniu ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca przed południem ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z komunią świętą. O godz. 17.15 tradycyjne rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

  02 czerwca 2019r. 5481
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, dzień Pański, jest jednocześnie Dniem Matki. Chcielibyśmy wszystkim matkom złożyć najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, aby odczuwały wdzięczność za przekazany dar życia od swoich dzieci i wnuków; niech powołanie, którym zostały wyróżnione przez Opatrzność dodaje im motywacji i sił w dalszym spełnianiu życiowej drogi.

  2. Pięknym prezentem dla wszystkich matek będzie koncert w wykonaniu Stargardzkiej Orkiestry "Camerata”. Dziś o godz. 16.00 w naszej Kolegiacie uczta duchowa, przepiękna muzyka, która zadowoli wszystkie nasze zmysły. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto przyjść na dzisiejszy koncert, wystąpi bowiem Joanna Kreft, skrzypaczka, która na co dzień gra w Orkiestrze w Kopenhadze. Wstęp bezpłatny, gorąco zapraszamy.

  3. Wczoraj grupa dzieci przyjęła do swojego serca po raz pierwszy Komunię św. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i krewnymi na godz. 17.30 - na nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a następnie Eucharystia w ramach "białego tygodnia”. Zachęcamy rodziców, aby pozwolili dzieciom nacieszyć się tym pięknym tygodniem, bo to czas wielkiego dziękczynienia za dar Komunii św.

  4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy. Do końca maja zapraszamy także codziennie na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

  5. Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Obowiązkiem każdego Polaka i Polki jest wziąć aktywny udział w tym wydarzeniu. Od naszych głosów zależy przyszłość Polski i jej obecność w Unii Europejskiej. Stąd taka prośba, aby pójść do lokalu wyborczego i oddać swój głos.

  6. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na pielgrzymkę do Rokitna z okazji Dnia Dziecka, 01 czerwca. Zapisy u ks. Marcina Miczkuły lub p. Jolanty Labudy.

  26 maja 2019r. 5278
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

  1. W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 w Kolegiacie grupa dzieci z klas trzecich przystąpi do pierwszej Komunii św. Cieszymy się tym faktem, iż dzieci pragną rozpocząć pełne uczestnictwo w Eucharystii, kształtować swoje życie wewnętrzne w oparciu o życie sakramentalne. Z całego serca dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom - szczególnie p. Jolancie Labudzie, która przez miniony rok przygotowywała dzieci do tego ważnego wydarzenia; ks. Marcinowi Miczkule opiekunowi duchowemu dzieci, ale przede wszystkim dziękujemy Wam rodzice, babcie i dziadkowie, iż pokazywaliście swoim dzieciom, wnukom przykład żywej wiary i wkrótce wszyscy cieszyć się będziemy owocami tej pracy i posługi. W niedzielę natomiast dzieci pierwszokomunijne przyjdą wraz zrodzicami na Mszę św. o godz. 12.30. Po Eucharystii będziemy możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć.

  2. Próby przed I Komunią św. we wtorek i w środę o godz. 19:00. Próba przed rocznicą w piątek o 19:00. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz. 18:45, a dla dzieci rocznicowych o 19:15.

  3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. podziękują za dar Eucharystii. Bardzo dziękuję za przygotowanie tej Mszy św. paniom katechetkom i rodzicom.

  4. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 7.214 zł. Jak widzimy udało się w ostatnim czasie wykonać izolację pionową i poziomą fundamentów plebanii od strony ulic Kazimierza Wielkiego i Krzywoustego. Po 600 latach, od chwili wybudowania, dotarliśmy do fundamentów, które niestety przesiąknięte były wilgocią. Teraz trzeba czekać 3-4 lata, aby budynek się osuszał. Te inwestycje możliwe są dzięki wsparciu Kochanych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. Bóg zapłać za dobre serca. O wszystkich Dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

  5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy.

  6. W środę wspominamy św. Ritę. Nabożeństwo zwieńczające naszą nowennę do św. Rity połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz majowym o godz. 17:00. Nabożeństwo zakończy Msza św. o św. Ricie o godz. 18:00.

  7. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to bardzo ważne wydarzenie, gdyż wpływa bezpośrednio na kształt Unii Europejskiej, której jesteśmy członkami od 15 lat. Integracja europejska daje nam możliwość szybszego rozwoju i zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej chciejmy oddać nasz głos, aby Polska się rozwijała i miała istotny głos w sprawach Europy. Nie zapomnijmy więc w przyszła niedzielę zabrać dowód osobisty ze sobą, aby po Mszy św. spełnić swój obowiązek obywatelski.

  19 maja 2019r. 5292
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy we wtorek św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Bobolę, patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz Metropolita, ks. Abp Andrzej Dzięga. Chciejmy otoczyć naszego Pasterza szczególną modlitwą, aby Bóg dawała mu wiele siły w posłudze dla dobra Kościoła. Niech Matka Najświętsza obdarza potrzebnymi łaskami, aby mógł jak najdłużej służyć Ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

  2. Dziś wieczorem, podczas Mszy św. rozpocznie się modlitwa w ramach "Jerycha Różańcowego”. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, która potrwa przez całą dobę, do poniedziałku.

  3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bardzo dziękujemy za ofiary, modlitwy i duchowe wsparcie, szczególnie, że stoimy przed epokowym wydarzeniem jakim będzie podpisanie umowy na remont naszej Kolegiaty. Jutro tj. 13.05 o godz. 12.30 w obecności pana ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego oraz wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Jarosława Sellina, posłów, Wojewody Zachodniopomorskiego, prezydenta Miasta p. Rafała Zająca zostanie oficjalnie zaprezentowana i przekazana umowa na sfinansowanie "remontu stulecia” naszej Świątyni. W tym miejscu chciałbym z całego serca podziękować szczególnie panu ministrowi MSWiA, Joachimowi Brudzińskiemu, bez którego życzliwości, wsparcia, dalekowzrocznego patrzenia i determinacji nie bylibyśmy świadkami tak istotnego i ważnego przedsięwzięcia jakim jest wymiana wszystkich instalacji w Kolegiacie, wykonanie nowego oświetlenia, budowa nowych organów, remontu posadzki oraz malowania wnętrza kościoła. Czeka naszą wspólnotę ogromny wysiłek, ale ufamy, że Nasza Święta Patronka dopomoże nam w realizacji tego celu. Na marginesie chciałoby się dopowiedzieć, iż wydarzenie to odbędzie się 13 maja, dzień pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Odczytujemy to jednoznacznie.

  4. Nabożeństwo fatimskie jutro o 17:15.

  5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy we wtorek i czwartek na nabożeństwo majowe, obecność obowiązkowa.

  12 maja 2019r. 5413
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

  2. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 25.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii. W związku z przygotowaniami do I Komunii św. zapraszamy dzieci na próbę we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

  3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, tydzień wspólnotowego rozważania Pisma św. Dziś o 15:00 Droga Światła, a o 19:00 nabożeństwo słowa Bożego połączone z 200 urodzinami Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora i wielkiego patrioty. Dzisiaj Apel Jasnogórski zostanie odśpiewany na zakończenie nabożeństwa. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 20:30 nabożeństwa słowa Bożego, które zakończą się o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

  4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy w środę i piątek na nabożeństwo majowe.

  5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Nowennę do św. Rity, patronki matek oczekujących potomstwa.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa modlitwa w ramach "Jerycha różańcowego.” Zachęcamy do wzięcia udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.

  05 maja 2019r. 5213
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 kwietnia 2019 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, zapraszamy o 15:00 na Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo będzie zwieńczeniem nowenny, którą odprawiliśmy jako wspólnota. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi wszystkim czcicielom.

  2. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, wojska, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

  3. Serdecznie zapraszamy do naszej Kolegiaty na godz. 19:00 na koncert światowej sławy gitarzysty Krzysztofa Meisingera, który wystąpi wraz z zespołem. Wstęp na koncert bezpłatny.

  4. W środę Święto Pracy. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecać w modlitwie wszystkich pracujących.

  5. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

  6. Nabożeństwo majowe w środę połączone będzie z nowenną do św. Rity. Chcemy prosić św. Ritę o wstawiennictwo dla matek oczekujących potomstwa.

  28 kwietnia 2019r. 5392
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 kwietnia 2019 r.

  1. Dziś na całym świecie wybrzmiewa radosne Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Dzieląc się to radością prosimy Was Kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami, abyście przekazali to wielkanocne przesłanie do tych, którzy nie mogli być z nami: chorych, cierpiących, samotnych, przebywających w szpitalach, zmagających się z różnymi trudnościami zdrowotnymi. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich przeniknie nadzieją, iż On jest prawdziwym zwycięzcą nad śmiercią; niech obdarza swoją łaską i wewnętrznym pokojem.

  2. Z całego serca chciałbym podziękować za przygotowanie tych świąt. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem barci kapłanów: ks. Prałata Henryka, ks. Andrzeja, ks. Marcina Kalaty i Ks. Marcina Miczkuły za posługę w konfesjonale, wspólnotową modlitwę oraz za żywe świadectwo wiary. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego - szczególnym zaangażowaniem wykazał się ks. Marcin Miczkuła, jego siostra Agnieszka, ale także ojcowe naszych kapłanów: p. Grzelak i p. Regucki oraz młodzież. Jesteśmy wdzięczni wszystkim lektorom, ministrantom za ich posługę przy ołtarzu. Zawsze można na was liczyć i zawsze posługujecie z wielka godnością i zaangażowaniem. Dziękujemy naszym organistom, panu kościelnemu. Przede wszystkim dziękujemy Wam Kochani za świadectwo wiary i przywiązania do tego kościoła, za wspólną modlitwę.

  3. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

  4. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.
  Nowenna do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty o godz. 17:50. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie nowenny o godz. 15:00.

  5. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjne w tym dniu swoimi ofiarami chcemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski. Już dziś w imieniu ks. rektora KUL za wsparcie dziękujemy.

  6. Święta zawsze kojarzą się z pomocą dla najuboższych i w tym roku nasza Parafialna Caritas przygotowała pomoc dla najuboższych. Bardzo wszystkim wspierającym dzieło miłosierdzia dziękuję. Paczka od Caritas-u, to często był jedyny promyk wsparcia. Za Wasze serca czułe i wrażliwe gorąco dziękujemy.

  21 kwietnia 2019r. 5411