loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę 5 lipca 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę św. Jana i z Dukli i sobotę św. Benedykta- Patrona Europy.

  2. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Cieszymy się, że nasi parafianie są zdyscyplinowani i zachowują wskazania obowiązujące podczas epidemii. Zachowując taki rygor możemy czuć się bezpieczni. Zachęcajmy także osoby, które żyją w ciągłym lęku, są pozamykane w swoich mieszkaniach, aby wychodziły do społeczeństwa, bowiem grozi to poważnymi skutkami psychicznymi. 

  3. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.

  4. Dziś po Mszy św. panie z naszego Parafialnego Zespołu „Caritas” zbierają ofiary do puszek na opłacenie wypoczynku dzieci z rodzin ubogich organizowanych przez naszą Archidiecezję. Co roku ponad 500 dzieci korzysta z tej formy letniego wypoczynku. Każdy, kto ma pragnienie serca wesprzeć to dzieło, może to uczynić przy wyjściu z kościoła. 

  5. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych. Jest to życzenie zgodne ze słowami Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii, który zachęca do odpoczynku.  Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

  6. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie parafii przy renowacji pierwszego z siedmiu okien (11,7 m wysokości) w obejściu prezbiterium. Kolejne okno jest obecnie w renowacji. To wszystko dzieje się dzięki uprzejmości i ogromnej ofiarności Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. 

  7. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, ta modlitwa szczególnie ważna i istotna w kontekście zbliżającej się drugiej tury wyborów na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Wszyscy jesteśmy zmęczeni tym jazgotem, gwizdkami, przepychankami. Chcemy, aby Polska rozwijała się i była dobrze rządzona, dla wspólnego dobra obywateli.   

  8. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

  10. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz