loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę wielkanocną 24 maja 2020 r.

1. Obchodzimy dziś uroczyście Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Chrystus, zgodnie z zapowiedzią, idzie do Ojca. Niebo jest rzeczywistością do której podążamy jako chrześcijanie. W niebie wypełnia się obietnica dana nam na chrzcie św., mamy udział w życiu samego Boga. Pogłębiajmy tę tajemnicę przez modlitwę i osobistą medytację.

2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Codziennie o 17.30 modlimy się o dary Ducha św. szczególnie dla młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Niech Boży Duch zagości w ich sercach i przemieni, aby byli dobrymi uczniami Chrystusa, aby podejmowali dojrzałe, dobre życiowe decyzje. Niech w swoim życiu kierują się przede wszystkim Dekalogiem i nauką Ewangelii. 

3. Zostały zmienione przepisy dotyczące uczestnictwa w Liturgii podczas trwania epidemii. Praktycznie w naszej Kolegiacie może uczestniczyć we Mszy św. ok. 270 osób. Niestety wielu parafian się dyspensuje od uczestnictwa w Liturgii tłumacząc to ewentualnością zarażenia. Zapewniamy, że czynimy wszystko, aby każdy czuł się bezpieczny. Dezynfekujemy ławki, klamki, konfesjonały. Przystępując do Komunii św. zachowujemy dystans społeczny. Nie ma absolutnie powodów do tego, aby w Kolegiacie czuć się niepewnie w czasie Mszy św.. Nie ma powodów do niepokoju. Stąd z czystym sumieniem zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

4. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki. Pragniemy jako duszpasterze złożyć Wam, Kochane Mamy, najlepsze życzenia. Chcemy podziękować przede wszystkim za odwagę, że nie bałyście się podjąć tego trudnego powołania bycia matką: przewodniczką, powierniczką i opiekunką. Niech Bóg Wam błogosławi i sprawi, abyście odczuwały zawsze od swoich dzieci: wdzięczność, radość i pamięć. 

5. W sobotę, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, o godzinie 21.00- Apelem Jasnogórskim w Kolegiacie- rozpocznie się czuwanie modlitewne. Wspólna modlitwa uwielbienia, rozważania, śpiew, medytacja i adoracja mają nas duchowo przygotować na święto Pięćdziesiątnicy. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

6. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

7. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby nasze życie przepełnione było zawsze mocą Ducha Świętego. 

9. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz