loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Adwentu 13.12. 2020 r.

1. Ponowne wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu, prostować ścieżki dla Niego… czyli nawracać się, bo Odkupiciel jest blisko!

  1. 2. Zapraszamy codziennie na roraty w naszej Kolegiacie o godz. 6.15. Razem z Matką Bożą pragniemy oczekiwać przyjścia Zbawiciela. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach wieczornych o godz. 18.00.
  2. 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Bernard Boguszewski, pochodzący z naszej wspólnoty kapłan, obecnie proboszcz parafii w Dolicach. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Msza św.; w poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne i okazja do spowiedzi św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00 . W Strachocinie nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach w Strachocinie. 
  3. 4. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy; z racji na panującą sytuację epidemiologiczną nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby duszpasterz odwiedził dom, pomodlił  się wspólnie, pobłogosławił miejsce naszej pracy i wypoczynku, to na indywidualne zaproszenie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego będzie możliwa wizyta duszpasterska. 
  4. 5. Jak co roku nasza Parafialna Caritas pragnie rozprowadzić „Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Kupując tę święcę solidaryzujemy się z potrzebującymi, biednymi, samotnymi. Dla takich osób każdego roku przygotowywane są paczki, które często stanowią jedyny znak pamięci i wsparcia. Można nabywać kartki świąteczne z wizerunkiem naszej Kolegiaty! Wyślijmy do naszych bliskich miły znak pamięci i życzeń. Nie kupujmy jakich sztampowych, cukierkowych kartek, ale mamy gotową kartkę- „cegiełkę” , która ucieszy naszych bliskich, szczególnie związanych ze Stargardem. 
  5. 6. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszego remontu stulecia. Cieszy nas, że na nowo instalowany jest witraż milenijny, który znajduje się w emporze chóru. Prace potrwają jeszcze kilka dni, ale mamy zapewnienie wykonawcy, że na Święta Bożego Narodzenia będziemy się cieszyli wyremontowanym i przede wszystkim bezpiecznie zamontowanym witrażem. Poza tym do świąt będzie odsłonięta elewacja zarówno od strony północnej, jak i od strony prezbiterium. Rośnie „las” rusztowań w nawie bocznej. Jeśli pozwoli pogoda i temperatura, to w zimie będą prowadzone prace wewnątrz Kolegiaty. Daj Boże, że remont skończy się wczesnej niż zakładaliśmy. Raz jeszcze naszym wspaniałym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, modlącym się za nas dziękujemy za wspaniałomyślne i kochane Serca!
  6. 7. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Korzystajmy z tego daru prasy katolickiej. Myślę, że wielu z nas zmęczonych jest tymi informacjami płynącymi z telewizora, które przygnębiają, a nie podnoszą na duchu! 
  7. 8. Od jutra będzie można kupić choinki przy naszej Kolegiacie. Pachnące, piękne i przede wszystkim świeżo wycięte. Młody rolnik spod Choszczna jest fundatorem choinek do naszej Kolegiaty, więc wspomóżmy go kupując choinkę właśnie u niego. 
  8. 9. Trwa modlitwa „Jerycha Różańcowego”. W kapicy mariackiej wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Chciejmy podczas adoracji zawierzyć nasze losy i świata całego Miłosierdziu Bożemu. 
  9. 10.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 
  10. 11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, iż przetrwamy ten trudny czas. Przeżywajmy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pełni wiary, iż Bóg się nad nami zmiłuje.

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz