loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela Adwentu 6.12. 2020 r.

  1. Święty Jan Chrzciciel, prorok adwentu; zachęca, zaprasza, przestrzega i wzywa do nawrócenia. To wskazanie dla każdego z nas. 

  1. Zapraszamy codziennie na roraty w naszej Kolegiacie o godz. 6.15. Razem z Matką Bożą pragniemy oczekiwać przyjścia Zbawiciela. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach wieczornych o godz. 18.00.

  2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 6.15 i wieczorem o godz. 18.00. Niestety ze względu na trwające prace wewnątrz Kolegiaty musimy w tym dniu ograniczyć się tylko do dwóch nabożeństw. 

  3. Pod koniec tego tygodnia do wszystkich Parafian trafią życzenia świąteczne oraz pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Chcemy w ten sposób dotrzeć do wszystkich rodzin, osób samotnych, abyśmy w tym ciężkim czasie zmagania się z pandemią czuli się jedną, wielką, kochającą się Wspólnotą. Ten znak jedności szczególnie jest wymowny w tym roku, gdyż ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbędzie się tradycyjna kolęda. 

  4. Jak co roku nasza Parafialna Caritas pragnie rozprowadzić „Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Kupując tę święcę solidaryzujemy się z potrzebującymi, biednymi, samotnymi. Dla takich osób każdego roku przygotowywane są paczki, które często stanowią jedyny znak pamięci i wsparcia. Można nabywać kartki świąteczne z wizerunkiem naszej Kolegiaty! Wyślijmy do naszych bliskich miły znak pamięci i życzeń. Nie kupujmy jakich sztampowych, cukierkowych kartek, ale mamy gotową kartkę- „cegiełkę” , która ucieszy naszych bliskich, szczególnie związanych ze Stargardem. 

  5. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widać ustawiane są rusztowania w nawie bocznej, wkrótce znikną rusztowania zewnętrzne. Wiąże się to z wieloma niedogodnościami, ale musimy to przetrwać, aby cieszyć się owocami naszej pracy. Cały czas szukamy środków na wyremontowanie ściany północnej na której znajdują się liczne zazielenienia, ba wyrosły nawet małe drzewka, które degradują ścianę i przypory. Wykonane 12 lat temu prace to przykład fuszerki i lekceważenia zasad prawa budowlanego. Chcielibyśmy podziękować za zrozumienie i wsparcie dla naszych działań. Bóg zapłać za wspaniałe, hojne serca!

  6. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Starajmy się uprzyjemniać sobie czas dobą lekturą. 

  7. Jak nas zapewnił rolnik spod Choszczna także i w tym roku będzie można nabyć przy naszej Kolegiacie choinki. Pachnące, piękne i przede wszystkim świeżo wycięte. 

  8.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

  9.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, iż przetrwamy ten trudny czas. Daj Boże, aby ten trudny czas wkrótce odszedł w zapomnienie. 

 

ks. dr Janusz Posadzy