loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 12 kwietnia 2020 r.

1. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa przeżywana jest przez nas w wyjątkowych warunkach, trwa walka na całym świecie z koronawirusem; wielu doświadcza bólu, cierpienia, niepewności a także traci swoich bliskich. Jest to bardzo trudne doświadczenie, ale z tej trudnej sytuacji należy wyciągnąć dobre wnioski na przyszłość, przewartościować swoje życie; dostrzec w nim to, co najważniejsze i najpiękniejsze. Niech Chrystus, zwycięzca śmierci, obdarza nas i nasze rodziny swoim błogosławieństwem. Jemu zawierzajmy nasze życie i z nim chciejmy porządkować świat po ustaniu pandemii. 

 

  1. 2. Jutro w drugi dzień Świąt wielkanocnych Msze św. w Kolegiacie, w Starchocinie i Świętem według niedzielnego porządku. 
  2. 3. Trwamy na modlitwie przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 17.30 modlimy się podczas nowenny w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i świata całego. 
  3. 4. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parafii do świąt wielkanocnych. Braciom kapłanom, z ks. Prałatem na czele, za posługę w konfesjonale i podczas Liturgii. Moją wdzięczność ujawniam w stronę naszego kościelnego pana Antoniego, dziękując mu za owocną współpracę; od wielu miesięcy mocno w pomoc przy parafii angażuje się P. Edyta Marek, która nie szczędzi czasu i wysiłku, aby Kolegiata piękniała, bardzo jej za tę posługę dziękujemy. Mimo, iż przepisy uniemożliwiały uczestnictwo wiernym podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia, to służba liturgiczna (lektorzy i ministranci) nie zawiodła. Z całego serca im dziękujemy za ich obecność i wspólną modlitwę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszego organisty Macieja Lewandowskiego możliwe są transmisje z naszej Kolegiaty Mszy św. i nabożeństw na naszym koncie FB. Wielkie dzięki za pomoc i życzliwość! Bóg Zapłać także panu Gracjanowi i p. Elżbiecie za wspieranie śpiewu podczas Liturgii. Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom dziękujemy za każdy gest życzliwości, wsparcia, jedności. 
  4. 5. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano, szczególnie cenne to jest w czasie, kiedy w naszym kraju panuje stan epidemii. Przekazujmy tę informację naszym bliskim i łączmy się duchowo w tych trudnych dla naszej wspólnoty parafialnej dniach.  Za pośrednictwem naszej strony na FB możliwe jest uczestnictwo w nabożeństwie do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. 6. Z całego serca dziękujemy za troskę i wsparcie naszej parafii. Wielu parafian dokonuje wpłat na konto bankowe naszej Kolegiaty. Dzięki tym środkom możemy na bieżąco regulować rachunki. To bardzo miłe gesty. Po zakończeniu epidemii z całą pewnością podziękujemy listownie wszystkim Ofiarodawcom. Na prośbę wielu parafian podajemy numer konta: Parafia NMP Królowej Świata, I. o. PKO BP Stargard- 92102048670000160200482810.
  6. 7. Mamy także radosną nowinę, w tym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na remont naszej Kolegiaty. Mimo trudnego czasu, w imię Boże, zaczniemy dzieło przywracania do świetności tego klejnotu architektury średniowiecznej. Prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego przeprowadzenia renowacji naszej Świątyni.  
  7. 8. Z racji ogłoszonej epidemii i związanej z tym kwarantanny nie będzie czynne biuro parafialne; w przypadkach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. 
  8. 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 
  9. 10. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w tych trudnych dniach walki z epidemią.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz