Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę 19 lipca 2020 r.

1. Przypowieść o kąkolu mówi o tajemnicy zła na świecie. Są ludzie, których można porównać do zboża dającego obfite plony, ponieważ stanowią tzw. dobre ziarno, słuchają nauk bożych, żyją uczciwie i pobożnie. Są jednak i tacy, którzy ulegają wpływom szatana i niszczą pracę tych pierwszych. Przypominają oni kąkol, chwast, który trudno odróżnić od prawdziwego zboża.

2. W Liturgii bieżącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Marii Magdaleny; w czwartek św. Brygidy; w sobotę św. Jakuba Apostoła - w tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa patrona kierowców - po wieczornej Mszy Świętej pragniemy poświęcić pojazdy.
3. W środę o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo do św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet pragnących zostać matkami oraz modlitwą otoczyć panie, które są w stanie błogosławionym i oczekują upragnionego dziecka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zabraliśmy 7532 zł. Wszystkim ofiarodawcom, wspierającym przywracanie Kolegiaty do pierwotnego piękna, z całego serca dziękujemy. Codziennie na rusztowaniach pracują konserwatorzy sztuki i wkrótce zostanie określona kolorystyka ścian, służek, filarów. Wykonawca zapewnia, że do końca września będą zakończone prace w prezbiterium. W tym tygodniu stargardzka firma z branży elektrycznej rozpocznie prace przy wymianie instalacji elektrycznej. To bardzo miłe, że Parafianie, Stargardzianie interesują się tym wydarzeniem. Zapraszamy do śledzenia w Internecie naszej strony parafialnej oraz na FB.
5. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00. W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.
6. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych, pomnażaniu dobra. Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie.
7. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.
8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.
10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.
11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu.