loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 31. Niedzielę 1.11. 2020 r.

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych jasno wskazuje, iż celem człowieka jest świętość; każdy z nas jest powołany, aby być świętym to znaczy w pełni realizować naukę Ewangelii.  

Jutro dzień zaduszny; modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych, którzy nas poprzedzili do wiecznej ojczyzny. Z racji na przepisy uniemożliwiające pójście na cmentarz chciejmy modlić się w za naszych zmarłych podczas Liturgii w kościele, a także w naszych domach. W dzień zaduszny Msze św. w Kolegiacie będą celebrowane o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Podczas Liturgii poprowadzimy wewnątrz kolegiaty symboliczną procesję w intencji zmarłych. W Świętem Msza św. o godz. 17.00 i w Strachocinie o godz. 18.00. 

Przez cały listopad, codziennie modlić się będziemy z zmarłych polecanych w „wypominkach”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17.30. Można jeszcze dołączyć kartki wspominkowe. 

W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i księża odwiedzą chorych. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.  

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza św. wraz ze Wspólnotą Męskiego Różańca a następnie; przy zachowaniu zasad dystansu społecznego, udamy się do Statuy św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wzięcia udziału w modlitwie. Wieczorem o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo sobotnie. 

Obowiązują nas ścisłe przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii. Jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że Kolegiata jest przestronna i można bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św. Można uczestniczyć w Eucharystii w kapicach bocznych, w obejściu prezbiterium. Prosimy o podchodzenie do Komunii św. z zachowaniem zasad dystansu społecznego czyli minimum 1,5 m od pozostałych uczestników modlitwy. Przy wyjściu można zdezynfekować ręce. Obowiązkowo podczas Eucharystii należy mieć zakryte usta i nos. Przestrzegając przepisów na pewno uchronimy się przed zakażeniem i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. 

Urząd Miasta w Stargardzie informuje, że osoby starsze, samotne, schorowane mogą liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wystarczy zadzwonić do MOPS-u, Straży Miejskiej i określić, jakiej pomocy Państwo potrzebują. Może to być także pomoc w robieniu zakupów, czy inne czynności wpierające podczas trwania epidemii. 

W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne. Zostaliśmy zmuszeni do naprawy dachu od strony północnej. Niestety firma, która wykonywała dach okazała się niesolidna. Trzeba na nowo wykonać opierzenia i w wielu miejscach założyć nowe łaty; uzupełnić dachówkę. To wszystko jest dodatkowym obciążeniem dla naszego parafialnego budżetu. 

Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Na stoliku przy zakrystii można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

  Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim siły w pokonywaniu tego trudnego czasu epidemii. Bądźmy dla siebie życzliwi i wspierajmy się. Dobre słowo jest dziś potrzebne każdemu z nas. 

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz