loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 27. Niedzielę 4.10 2020 r.

1. Budowanie życia poza Bogiem często naznaczone jest wizją życiowej klęski, kiedy nawet kamień na kamieniu się nie ostanie. Jako ochrzczeni jesteśmy zaproszeni do współtworzenia Wspólnoty, która opiera się na fundamencie Ewangelii  i współtworzy „Winnicę Pana”. 

2. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: jutro św. Faustyny Kowalskiej; w środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. 

3. Październik w Tradycji Kościoła to czas szczególnego zawierzenia naszego życia Matce Bożej Różańcowej. Codziennie o godz. 17.30 w naszej Kolegiacie nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różnicowym we wtorki czwartki o godz. 17.00. 

4. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Przy zakrystii i przy wejściu głównym znajdują się płyny odkażające. Zapewniamy także, że na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja kościoła, konfesjonałów; także kapłani przed Eucharystią dokonują gruntowej dezynfekcji rąk.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.

5. Zapraszamy na spotkania naszej „Kawiarenki Starówka”. W poniedziałek i we wtorek spotkania rozpoczynają się o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszej wspólnoty; razem w poczuciu jedności raźniej i lepiej iść przez życie. 

6. Zapewne wielu uczestników Mszy św. zauważyło fakt, że został zdemontowany witraż w oknie od strony chóru. Ponad 42 m kw. witraża należy wyremontować, w wielu miejscach przeołowić i we właściwie osadzić. Niestety firma, która wykonywała witraż blisko 20 lat temu okazała się nierzetelna, nieuczciwa. Musimy na nowo ponosić koszty związane z właściwym zamontowaniem witraża. Jeśli tego nie podejmiemy w tym momencie, to groziła nam katastrofa budowalna. W ostatnim tygodniu udało się nam uporządkować nawę boczną. To wielka zasługa osadzonych z naszego Zakładu Karnego w Stargardzie. W ramach projektu resocjalizacyjnego „Jestem potrzebny. Pomagam” osadzeni pracują dla dobra społecznego. Wyrażamy wdzięczność dyrekcji Zakładu Karnego w Stargardzie za uruchomienie programy resocjalizacji i wspaniałą współpracę z naszą parafią. 

7. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

8.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do Niej potrzebne łaski.   

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz