loading...
Zamknij wpis

Ogloszenia Duszpasterakie na XIII Niedzielę Zwykłą 28 czerwca 2020

 1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św.  Apostołów Piotra i Pawła. ; w środę św. Ottona, Patrona naszej Archidiecezji; piątek- św. Tomasza Apostoła. 

 2. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Cieszymy się, że nasi parafianie są zdyscyplinowani i zachowują wskazania obowiązujące podczas epidemii.  Przy wyjściu z kościoła można zdezynfekować sobie ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Pamiętajmy, że nie został jeszcze odwołany stan zagrożenia epidemiologicznego. Bogu dzięki w naszym mieście nie ma zakażonych wirusem, ale tym bardziej powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać zaleceń Pana Premiera i Ministra Zdrowia. 

 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić o nowe liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Szczególnie prosić będziemy Pana Żniwa w intencji maturzystów, którzy podejmują w tym czasie ważne, życiowe decyzje.

 4.  W pierwszy  piątek miesiąca ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

 5. W pierwszą sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. 

 6. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

 7. Dziś w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Pragniemy przypomnieć, że obowiązkiem każdego chrześcijanina, katolika jest wziąć udział w tym głosowaniu. Bądźmy dobrymi „apostołami” zachęcając także bliskich, znajomych do wzięcia udziału w wyborach. Każdy głos jest ważny, bo jest to głos obywatela w sprawie najważniejszej, jaką jest pomyślność i rozwój naszej Ojczyzny!!! 

 8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

 9. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

 11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz