loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 10 maja 2020 r.

 1.  W Liturgii nadchodzącego tygodnia w czwartek obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła a w sobotę  święto św. Andrzeja Boboli- jest to dzień imienin naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Metropolicie, który potrzebuje naszego duchowego wsparcia w pełnieniu tej istotnej i ważnej posługi na Pomorzu Zachodnim. Niech Chrystus- Dobry Pasterz ma naszego Arcypasterza w swojej opiece.  

 1. 2. Jak widzimy sytuacja epidemiologiczna stabilizuje się. Otwierane są sklepy, galerie handlowe, działają także zakłady pracy. Nasza Kolegiata jest miejscem bezpiecznym, przy zachowaniu dystansu społecznego możliwym jest uczestnictwo w Liturgii.  Na ławkach naklejone są gwiazdki w jaskrawym kolorze, prosimy siadać tak, aby mieć przed oczyma waśnie taką gwiazdkę. Są także miejsca w bocznych kaplicach, tam spokojnie można uczestniczyć we Mszy św. z domownikami. Prosimy także, aby w nabożeństwach uczestniczyć w maseczkach; przystępując do Komunii św. zachować odpowiedni dystans. Informujemy, że przy wyjściu można zdezynfekować ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Informujemy także, że kapłani celebrujący Msze św. także dezynfekują ręce, wszystko w tym celu, aby chronić się przed ewentualnym zarażeniem. Dezynfekowane są klamki i konfesjonały. 
 2. 3. Informujemy że 12.05.2020 wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego, modlitwa potrwa przez całą dobę. Zapraszamy do tej medytacji, modlitwy, rozważań; niech każdy z nas znajdzie czas, aby pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Ze względu na trwające prace w naszej Kolegiacie prosimy o korzystanie z wejścia od strony ratusza. 
 3. 4. Piękną tradycją naszej wspólnoty parafialnej są procesje fatimskie. Także w tym roku chcemy wraz z Matką Bożą modlić się o pokój na świecie i  ustąpienie pandemii. Przy zachowaniu dystansu społecznego, bez pośpiechu, ale z godnością, chciejmy uczestniczyć w nabożeństwie maryjnym i procesji wokół naszej Kolegiaty. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania   13.05.  o godz. 17.00. 
 4. 5. Młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do bierzmowania prosimy o pilny kontakt z księdzem Bartoszem. Najlepiej telefonicznie pod numerem 513784303. Bierzmowanie planowane jest na 31.05. o godz. 16.00.
 5. 6. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 
 6. 7. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy front prac jest szeroki. Z zewnątrz rozpoczęliśmy prace restauracyjne elewacji prezbiterium; wyjęte zostało uszkodzone okno od strony kapicy mariackiej. Teraz trzeba odtworzyć kształtki; przemurować olaskowanie, a następnie osadzić nowe oszklenie. Z tymi pracami związana jest także przebudowa kosza zlewowego, który do tej pory nie spełniał swojej roli, gdyż woda z opadów przelewała się i płynęła wprost na okno. Wewnątrz Kolegiaty stawiane są rusztowania. Firma In Tech ze Świdwina zapewnia, że w tym tygodniu zakończone będą prace w temacie rusztowań. 
 7. 8. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.
 8. 9. Informujemy, że w tygodniu biuro parafialne będzie czynne w wyznaczonych dniach tzn. we wtorki i czwartki od godz. 16.00- 17.00 i w soboty od godz. 10.00-12.00
 9. 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 
 10. 11. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz