loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę 26 lipca 2020 r.

1. Przypowieść o skarbie i perle odnaleźć można w Ewangelii wg Św. Mateusza. Porusza ona problem tego, co jest w życiu ważne. Pojawienie się skarbu i perły można odczytać w symboliczny sposób jako Królestwo niebieskie, które powinno stanowić najważniejszą wartość w życiu ludzi.

2. W Liturgii bieżącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Marty, a w piątek św. Ignacego z Loyoli

1 sierpnia przypada 76. Rocznica Powstania Warszawskiego.  O godz. 17 przy pomniku patriotycznym (U zbiegu ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego) uroczystym apelem i modlitwą  upamiętnimy uczestników  oraz poległych Powstańców.  O godz. 18.00 w naszej świątyni będziemy sprawować Msze Świętą w intencji Ojczyzny oraz Powstańców. 

3. Trwają wakacje, czas wyjazdów i urlopów.  Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie. 

4. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos. 

5. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

6. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury. 

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu. 

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz