loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę 14 czerwca 2020 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Brata Alberta.

2. W najbliższy piętek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu wspólnota modlitwy Honorowej Straży Serca Pana Jezusa odnowi akt zawierzenia wszystkich członków wspólnoty i ich rodzin. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.  

3. W sobotę pragniemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.30 i następnie Eucharystia. 

4. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała za godne i zgodne z przepisami państwowymi w związku z epidemią, przeżycie uroczystości. Było to piękne świadectwo wiary. Z całego serca dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, chorągwi, figury Matki Bożej; dziękujemy ministrantom, lektorom, scholii, dzieciom, które sypały kwiaty podczas procesji.  

5. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Przy wyjściu z kościoła można zdezynfekować sobie ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Dla zapewnienia komfortu modlących się informujemy, że na bieżąco dezynfekowane są klamki, konfesjonały, ławki.  

6. Przez całą oktawę Uroczystości Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszej świątyni. 

7. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały złożone są przeznaczone za cele inwestycyjne. Po postawieniu rusztowań na zewnętrz świątyni okazało się, że stan witraży w oknach jest tragiczny. Przede wszystkim ołów w ramkach jest utleniony, liczne pęknięcia i ubytki w oszkleniu oraz zardzewiałe wiatrownice podtrzymujące ramki witraży w oknie, które ma 11,7 metra wysokości i 2,2 metra szerokości. Koszt renowacji jednego okna to blisko 40.000 zł. Obecny projekt nie obejmuje renowacji okien ze środków europejskich, musimy sami sobie jakoś z tym poradzić. Kłopot w tym, że okien wymagających renowacji jest w sumie siedem. Wierzymy, że nam się uda znaleźć potrzebne środki, aby przy okazji remontu elewacji również wyremontować okna wokół prezbiterium. Jak uczy nas doświadczenie takich „niespodzianek” będziemy mieli jeszcze wiele, ale idąc śladem klasyków możemy powiedzieć: „Z Bożą pomocą damy radę”!!!

8. Miesiąc czerwiec poświęcony jest tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. . Zapraszamy codziennie na nabożeństwo „czerwcowe” o godz. 17.30 i w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

9. Tradycyjnie, w trzeci poniedziałek miesiąca tj. 22.06. zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo uwielbienia. 

10. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Sercu Bożemu zawierzamy wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. 

12. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz