Ogłoszenia parafialne Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 20 listopada 2022 r.

1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy kolejny w naszym życiu rok kościelny. Chrystus przyjdzie na końcu czasów, aby sądzić żywych i umarłych; czyńmy wszystko, abyśmy mogli dostąpić godności zasiadania w Królestwie Jezusa Chrystusa.
  2. W listopadzie  modlimy się w intencji polecanych na kartkach wypominkowych zmarłych z naszych rodzin. O godz. 17.30 wspólnotowa modlitwa za bliskich naszemu sercu.
  3. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 7.171 zł. Z całego serca dziękujemy za wielkie wsparcie naszego remontu stulecia, a przede wszystkim tych prac, których nie mamy uwzględnionych w naszym projekcie. Krok po kroku zbliżamy się do końca, ale nie ustajemy w działaniach by wszystkie elementy wyposażenia naszej świątyni odnowić, zakonserwować. Zostały zdemontowane kolejne ławki, które poddawane są żmudnemu procesowi konserwacji. Wymieniane są uszkodzone elementy, wklejane części, które nie nadawały się do dalszego użytku. Pierwsze ławki zostały pomalowane i wkrótce zobaczymy efekt naszej wspólnej pracy. Wszystkim Ofiarodawcom-  po prostu życzliwym Parafianom i Przyjaciołom- składamy nasze najszczersze, z serca płynące podziękowanie.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli”. Dziś w świecie pojawia się wiele źródeł dezinformacji i wypaczania prawdy. Stąd miejmy zaufanie do autorów katolickich, którzy w innym świetle ukazują obecną sytuację w świecie i Kościele.
  5. Zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 16.30 do naszego „Klubu Seniora”. Spotkanie jak zawsze pełne radości i ciekawych tematów.
  6. Jak co roku nasza Parafialna Caritas pragnie wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą „torbę miłosierdzia”, do której można włożyć produkty o przedłużonym terminie ważności. Zebrane produkty zostaną rozdysponowane wśród osób samotnych, biednych, schorowanych. Niech to będzie nasze adwentowe postanowienie, pomóc ludziom zorganizować godne i choć trochę radośniejsze święta Bożego Narodzenia. Zapełnione torby miłosierdzia prosimy o przekazanie naszym paniom z „Caritas”.
  7. W przyszłą niedzielę, pierwszą adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Niech ten pobłogosławiony chleb będzie symbolem naszej jedności, miłości i współdziałania dla uświęcenia własnego i innych ludzi.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.
  9.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl   FB- kolegiata.stargard      Tel. 535124678