Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Narodzenia Jezusa 25.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie Boże Narodzenie  25.12. 2021 r.

1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami! Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  2. Pasterki w naszej Kolegiacie celebrowane będą o godz. 21.00, 22.30 i o 24.00
  3. W niedzielę 26.12.br pragniemy wesprzeć naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski, który kształci elity, przyszłe pokolenia Polaków w duchu zawołania: „Deo et Patrie”- Bogu i Ojczyźnie.
  4. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy; z racji na panującą sytuację epidemiologiczną nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. W styczniu pragniemy zaprosić rodziny z poszczególnych ulic na kolędowe nabożeństwo połączone z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa. Dokładny plan spotkań kolędowych w naszej Kolegiacie podamy w przyszłą niedzielę tj 2.01.2022 roku.  Kto z Państwa ma takie życzenie, aby odbyła się tradycyjna kolęda w domu będzie można to zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym. Zostanie umówiony termin.
  5. Nasz organista Maciej Lewandowski 27.12 o godz. 18.00 obchodzić będzie jubileusz posługi w Kościele jako organista. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię, podczas której modlić się będziemy w Jego intencji.
  6. Na zakończenie roku 2021 chcemy podziękować Bogu za łaski otrzymane i przeprosić za popełnione zło. W Kolegiacie uroczysta celebra o godz. 17.00.
  7. W Nowy Rok Msze św. w naszej Kolegiacie będą sprawowane według niedzielnego porządku.
  8. Jako duszpasterze łamiąc się duchowo opłatkiem  z Kochanymi Parafianami i Gośćmi, chcemy wyrazić podziękowanie za dar wspólnoty, wszelkiego rodzaju gesty solidarności, wsparcia. To dla nas jest bardzo ważne, iż możemy odczuwać bliskość osób, które razem z nami podążają śladami nauki Ewangelii.
  9. Z całego serca chcemy podziękować naszym paniom z „Parafialnego Caritas” za ogromne zaangażowanie i pomoc dla osób samotnych, schorowanych. To ogromny wysiłek i praca. Bóg zapłać naszym organistom, którzy tak ofiarnie pełnią swoją posługę. Naszą wdzięczność ujawniamy naszej Edycie Marek, którą troszczy się o naszą świątynię i pomaga w zakrystii. Jej zaangażowanie jest pełne podziwu. Naszym lektorom i ministrantom wyrażamy podziękowanie za służbę przy ołtarzu, ale także jak jest taka potrzeba służą swoim wsparciem na innych odcinkach pracy w świątyni.
  10. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”. Informujemy, że zmieniała się cena gazet; teraz jeden egzemplarz kosztuje 10 zł.
  11. Pamiętajmy o zasadach związanych z przestrzeganiem przepisów epidemiologicznych. Zakrywajmy usta i nos maseczką, dezynfekujmy ręce. Nasza Kolegiata jest bardzo duża, więc można bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św.
  12.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  13.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, iż przetrwamy ten trudny czas. Przeżywajmy czas radości z przyjścia Zbawiciela na ziemię! Niech ta radość rozpromienia nasze serca.