loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia 2020 r.

  1.  Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy pandemię, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.

2. Dziś o godzinie 15.00  w godzinie miłosierdzia pragniemy modlić się na zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich mieszkańców Stargardu, Polaków w kraju i za granicą. Niech Bóg ma nas w swojej opiece w czasie trwania pandemii, niech okaże swoje zmiłowanie i uchroni od choroby, którą niesie koronawirus. 

3. Od jutra zmieniają się przepisy dotyczące uczestnictwa wiernych w nabożeństwach. Nasza Kolegiata ma ponad 3.000 metrów kwadratowych powierzchni, stąd we Mszy św. może uczestniczyć ponad 200 osób. Będą wyznaczone miejsce, gdzie będzie można przy zachowaniu odstępu między wiernymi, bezpiecznie uczestniczyć w Eucharystii. Prosimy, aby w nabożeństwach uczestniczyć w maseczkach; przystępując do Komunii św. zachować odpowiedni dystans. Informujemy, że:  przy wyjściu można zdezynfekować ręce przy pomocy chusteczek  nawilżających. Parafia otrzymała wspomniane materiały higieniczne dzięki uprzejmości p. Edmunda Heise z firmy ABEK z Drawska Pomorskiego. 

4. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.  Za pośrednictwem naszej strony na FB możliwe jest uczestnictwo w nabożeństwie do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. Z całego serca dziękujemy za troskę i wsparcie naszej parafii. Wielu parafian dokonuje wpłat na konto bankowe naszej Kolegiaty. To jest bardzo miły gest solidarności z naszą parafią, tym bardziej ważny, że jutro zostanie podpisana umowa na renowacje naszej Świątyni, przystępujemy do remontu stulecia. To wielka chwila, na którą wszyscy tak czekaliśmy. Na prośbę parafian podajemy numer konta: Parafia NMP Królowej Świata, I. o. PKO BP Stargard- 92102048670000160200482810.

6. Z racji ogłoszonej epidemii i związanej z tym kwarantanny nie będzie czynne biuro parafialne; w przypadkach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. 

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 

8. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w tych trudnych dniach walki z epidemią.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz