loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 29 marca 2020 r.

  1. 1. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano, szczególnie cenne to jest w czasie, kiedy w naszym kraju panuje stan epidemii. Przekazujmy tę informację naszym bliskim i łączmy się duchowo w tych trudnych dla naszej wspólnoty parafialnej dniach.  Za pośrednictwem naszej strony na FB możliwe jest uczestnictwo w nabożeństwie do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, w drodze Krzyżowej w piątek o godz. 19.15 i w niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 17.15.

 

 

 

  1. 2. W przyszłą niedzielę podamy plan spowiedzi przed uroczystością Zmartwychwstania. Będzie można- w Wielkim Tygodniu- skorzystać z sakramentu pokuty przy zachowaniu środków bezpieczeństwa przewidywanych przez prawo. 
  2. 3. W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, ogłoszonym przez premiera Mateusza Morawieckiego, weszły w życie regulacje, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Jest to sytuacja wyjątkowa i stąd należy potraktować nakazy i zakazy z całą powagą i w duchu odpowiedzialności za życie ludzi. Dla wspólnego dobra pozostańmy w naszych mieszkaniach, domach. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, nasz metropolita udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej mszy św.  Dozwolone są, co prawda zgromadzenia modlitewne dla grup maksymalnie 5 osób, dla tych wiernych, którzy zamówili intencje Mszy św., bądź nie wyobrażają sobie niedzieli bez Komunii św.. Przychodząc do kościoła siadajmy w odległości nie mniejszej niż jeden metr od innej osoby. Korzystajmy z transmisji Mszy św.,  módlmy się w naszych rodzinach o miłosierdzie Boże dla nas i świata całego. Wyeliminujmy całkowicie odwiedziny osób nam bliskich i znajomych.  
  3. 4. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi, które potrzebują pomocy przy robieniu zakupów lub też związanych z ich stanem zdrowia. Pomagajmy sobie nawzajem, wspierajmy się, bo tylko w ten sposób możemy prawdzie być pomocni w tym wyjątkowo dramatycznym czasie. 
  4. 5. Z racji na działania prewencyjne nie będą organizowane w tym tygodniu wspólnotowe drogi krzyżowe. Zachęcamy jednak, aby rozważać prywatnie Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Z tych samych racji nie będzie dziś Gorzkich Żali. 
  5. 6. Z racji ogłoszonej epidemii i związanej z tym kwarantanny nie będzie czynne biuro parafialne; w przypadkach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. 
  6. 7. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli znajdują się artykuły dotyczące aktualnej sytuacji Kościoła w obliczu pandemii, która ogarnęła niemal cały świat. Mamy teraz więcej czasu, więc taka lektura jak najbardziej jest pożyteczna, bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą te egzemplarze. 
  7. 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 
  8. 9. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Módlmy się w naszych rodzinach, zagrożenie jest bardzo poważne.  Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzamy naszej Patronce Matce Bożej Królowej Świata. 

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz