loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę wielkanocną 26 kwietnia 2020 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej- patronki Europy  i w sobotę liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski.

2. Od ubiegłego tygodnia zmieniono przepisy dotyczące liczby uczestników Mszy św.. Nasza Kolegiata z racji ogromniej powierzchni,  umożliwia celebrację Eucharystii przy udziale 200 wiernych. Na ławkach naklejone są gwiazdki w jaskrawym kolorze, prosimy siadać tak, aby mieć przed oczyma waśnie taką gwiazdkę. Prosimy także, aby w nabożeństwach uczestniczyć w maseczkach; przystępując do Komunii św. zachować odpowiedni dystans. Informujemy, że przy wyjściu można zdezynfekować ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Parafia otrzymała wspomniane materiały higieniczne dzięki uprzejmości p. Edmunda Heise z firmy ABEK z Drawska Pomorskiego. 

3. W piątek rozpoczynamy maj. Miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

4. W każdą niedzielę w Strachocinie i Świętem Msze św. według ustalonego porządku. 

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Tradycyjnie o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny; naszej świętej Patronce zawierzać będziemy wszystkich Polaków mieszkających w kraju, jak i poza granicami. Niestety z racji sytuacji epidemiologicznej nie będzie pocztów sztandarowych, delegacji ze szkół i zakładów pracy. Nie będzie także tradycyjnej defilady i uroczystości wojskowych na Rynku Staromiejskim. 

6. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.  Za pośrednictwem naszej strony na FB możliwe jest uczestnictwo w nabożeństwie do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

7. Z całego serca dziękujemy za troskę i wsparcie naszej parafii. Wielu parafian dokonuje wpłat na konto bankowe naszej Kolegiaty. To jest bardzo miły gest solidarności z naszą parafią, tym bardziej ważny, że jak widzimy rozpoczął się na dobre remont naszej Kolegiaty. Ustawiane są rusztowania w prezbiterium, a od jutra także na zewnątrz świątyni. Będzie nie tylko dużo pracy, ale także kurzu, brudu i nieporządku. Bądźmy jednak wyrozumiali. Będziemy się starali na bieżąco sprzątać Kolegiatę, aby w czasie remontu zapewnić wiernym komfort uczestnictwa w Eucharystii.  Na prośbę parafian podajemy numer konta: Parafia NMP Królowej Świata, I. o. PKO BP Stargard- 92102048670000160200482810.

8. Informujemy, że od przyszłego tygodnia biuro parafialne będzie czynne w wyznaczonych dniach tzn. we wtorki i czwartki od godz. 16.00- 17.00 i w soboty od godz. 10.00-12.00

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 

10. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w tych trudnych dniach walki z epidemią.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz