loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę 27 września 2020 r.

1. Nie jest ważne kiedy człowiek zrozumie przesłanie Boga, istotne, aby wszedł na drogę Ewangelii i wsłuchał się w naukę Chrystusa. To sens przypowieści o krnąbrnym synu, który w pierwszym porywie serca nie zgadza się z wolą ojca.

 

2. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: we wtorek św. Michała, Gabriela, Rafała- Archaniołów; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

3. Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z naszego kościoła Panie z naszego  „Caritas” zapraszają do siebie, gdyż można nabyć najnowszy egzemplarz „Ewangelia na każdy dzień- rok 2021”

4. Rozpoczynamy miesiąc październik. W tradycji Kościoła to czas szczególnego zawierzenia naszego życia Matce Bożej Różańcowej. Codziennie o godz. 17.30 w naszej Kolegiacie nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różnicowym we wtorki czwartki o godz. 17.00. Dla przypomnienia podajemy, iż w przyszła niedzielę- 4.10. br o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. – tj. 29.05.2021 o godz. 12.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy- podczas wieczornej Eucharystii- w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego. 

6. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.. Po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; okazja do spowiedzi św. i adoracja w ciszy.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 rano wszystkich mężczyzn: kawalerów, ojców i wdowców. Modlitwa wspólnoty „Męski Różaniec” niech stanie się zaczynem odnowy moralnej i duchowej nie tylko członków wspólnoty, ale także naszych rodzin. Po Eucharystii tradycyjnie udamy się we wspólnocie modlitwy do Statuy św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo sobotnie. 

8. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Przy zakrystii i przy wejściu głównym znajdują się płyny odkażające. Zapewniamy także, że na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja kościoła, konfesjonałów; także kapłani przed Eucharystią dokonują gruntowej dezynfekcji rąk.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.

9. W tym tygodniu nie ma spotkań w naszym „Klubie Seniora- Starówka”. Wszystkich naszych miłych klubowiczów zapraszamy we wtorek na godz. 16.30 do Kluczewa. Tamtejszy Klub Seniora zaprasza na grilla. Warto się tam udać, bo zapowiada się smacznie i radośnie. 

10. Cieszy nas, że po prawie po roku czasu zakończyły się prace archeologiczne w obejściu naszej świątyni. Można teraz zobaczyć nowo wyremontowane okna, które z takim wysiłkiem jedno po drugim poddawane są gruntownej rekonstrukcji. Zdejmowane są już rusztowania z zewnątrz, od strony prezbiterium. Wkrótce ujawni się prawdziwy efekt naszych prac renowacyjnych. Wszystkim Ofiarodawcom, wspomagających nas w tym dziele składamy podziękowanie i zapewniamy o kapłańskiej modlitwie. 

11. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

12.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

13. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do Niej potrzebne łaski.   

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz