loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę 20 września 2020 r.

1. Winnica to symbol Królestwa Bożego;  każdy człowiek jest zaproszony, aby uczestniczył w budowaniu tej boskiej rzeczywistości i dla każdego człowieka- bez względu na wygląd,  pochodzenie, poglądy- jest miejsce. 

2. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy w poniedziałek święto Mateusza Apostoła. W środę liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. 

3. Jeszcze w tym tygodniu przyjmujemy intencje na Mszę św. gregoriańską zbiorową. Przez cały październik będziemy się modlili za polecanych zmarłych z naszych rodzin. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

4. Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z naszego kościoła Panie z naszego  „Caritas” zapraszają do siebie, gdyż można nabyć najnowszy egzemplarz „Ewangelia na każdy dzień- rok 2021”. Zostały także wykonane magnesy z wizerunkiem naszej Kolegiaty. Piękny prezent dla naszych bliskich. Jest także nasz kalendarz parafialny, który gorąco polecamy. Także doskonały prezent dla naszych najbliższych. 

5. Tydzień temu na remont naszej Kolegiaty zebraliśmy kwotę w wysokości 8115 zł. Z całego serca dziękujemy za to ogromne wsparcie i pomoc; możemy realizować krok po kroku zamierzone prace. Wiele jest działań nie objętych projektem unijnym, stąd sami jako parafia musimy się zmierzyć z wyzwaniami. Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej wielu rodzin i problemów związanych ze skutkami epidemii, wielu Parafian, Przyjaciół Kolegiaty, rozumie i wspiera jak może, nasz „remont stulecia” i za te dary serca wszystkim składamy nasze najszczersze podziękowanie. Dziękujemy także wszystkim modlącym się w intencji naszego remontu. To bezcenny dar dla naszej Wspólnoty. 

6. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Przy zakrystii i przy wejściu głównym znajdują się płyny odkażające. Zapewniamy także, że na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja kościoła, konfesjonałów; także kapłani przed Eucharystią dokonują gruntowej dezynfekcji rąk.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.

7. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

8.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do Niej potrzebne łaski.   

 

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz