loading...
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19. 01. 2020 r..

1. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia we wtorek wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę a w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i męczennika. W sobotę obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci świętej Rity, połączone z modlitwami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że we wtorek przeżywamy Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka.

2. Przez cały najbliższy tydzień trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.  Zapraszamy wszystkich na modlitwę chrześcijan różnych wyznań do kościoła świętego Jana w przyszłą niedzielę, 26 stycznia, na godz. 17.30.

3. Serdecznie zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek do naszego Klubu Seniora „Starówka”. Spotkania odbywają się jak zawsze o godz. 16.00. Niech wspólnie spędzany czas będzie owocny i dostarcza wielu wspaniałych przeżyć. Wyjątkowo jutro, tj. w poniedziałek, wszyscy zaproszeni są do Szkoły Podstawowej Specjalnej, im. Juliana Tuwima, gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Wszystkich Seniorów i Seniorki serdecznie zapraszamy.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na cele inwestycyjne w naszej wspólnocie. Zebraliśmy łącznie sumę 6212 złote. Z całego serca dziękujemy za zrozumienie dla naszych działań, które mają na celu przywrócenie piękna naszej Kolegiacie.  

5. Siostry Felicjanki organizują w czasie ferii zimowych rekolekcje w Warszawie dla dziewcząt - szczególnie ze szkoły średniej oraz studentek.  W sprawie zgłoszeń prosimy o kontakt z Siostrami Felicjankami pracującymi przy parafii św. Jana. 

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zwracamy uwagę, że koszt jednego egzemplarza tych gazet wynosi 6 zł.  Nie zapominajmy o tym ważnym źródle informacji na temat spraw Kościoła w naszej Ojczyźnie oraz naszej Archidiecezji. 

7. Trwa w naszej wspólnocie parafialnej wizyta duszpasterska - kolęda. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za miłe przyjęcie, ale również za wiele ciekawych wskazówek dotyczących naszych spraw parafialnych. Bóg zapłać również za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu przedstawia się następująco:

 1. 20.01.2020 od godz. 16.00 - ul. Płatnerzy 5, Grodzka 8, 9;
 2. 21.01.2020, od godz. 16.00 - ul. Grodzka 10;
 3. 22.01.2020 od godz. 16.00 - ul. Kazimierza Wielkiego 1;
 4. 23.01.2020 od godz. 16.00 - ul. Kazimierza Wielkiego 3, 5, 7;
 5. 24.01.2020 od godz. 16.00 - ul. Kazimierza Wielkiego 9, 11, 15;
 6. 25.01.2020 od 15.00 - ul. Chrobrego 4, 6, 8, 12-18, Warowna;
 7. 26.01.2020 od 15.00 – ul. Garncarska, Kuśnierzy, Szewska 4;
 8. 27. 01.2020 od 16.00 – ul. Szewska 3, 6, 8;
 9. 28.01.2020 od 16.00 – ul. Szewska 10, kolęda uzupełniająca.

8. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym Parafianom, miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. 

 

ks. dr Andrzej Posadzy

   administrator parafii                                                                                


 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 sierpnia 2018 r.

  1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę bł. Bronisławę.

  2. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć płytę naszego wspaniałego stargardzkiego pianisty Pana Artura Haftmana. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na koncert fortepianowy Pana Artura Haftmana. Nasz Wirtuoz zaprezentuje utwory podkreślające jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy.

  3. W sobotę, 01 września, będziemy obchodzić już 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem asysty wojskowej w int. Ojczyzny i tych, którzy w jej obronie zginęli, do naszej Kolegiaty o godz. 11:00.

  4. Bogu niech będą dzięki za wszystko dobro, które wypłynęło z duchowych przeżyć naszego odpustu. Moją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy bardzo się natrudzili, aby uroczystości odpustowe przebiegły pięknie i sprawnie. Wszystkim tym, którzy włączyli się w to dzieło z serca składam: Bóg zapłać!

  5. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.

  26 sierpnia 2018r. 126
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 sierpnia 2018 r.

  1. Dziś rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe, czas szczególnej modlitwy i dziękczynienia Bogu i Jego Matce, Najświętszej Maryi Pannie Królowej Świata, za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla nas i dla naszych rodzin. O godzinie 11.00 Msza św. w intencji chorych cierpiących, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O 12.30 zaniesiemy szczególe dziękczynienie Bogu za Jubilatów, którzy obchodzą w tym roku rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 15.00 gromadzimy się w naszej Kolegiacie przy relikwiach św. Jana Pawła II, aby modlić się za całą naszą parafię, po adoracji wyruszy procesja z relikwiami ulicami naszego miasta. Na zakończenie nabożeństwa będzie można ucałować relikwie Świętego Jana Pawła II. Wieczorem o godzinie 21.00 apel u Królowej Świata.

  2. Od poniedziałku 20.08 do soboty 25.08.2018 w ramach przeżywanego odpustu parafialnego gromadzimy się o godz. 15.00 na nabożeństwie wypominkowym połączonym z koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragniemy modlić się za tych, z naszych rodzin, którzy odeszli do domu Ojca, błagamy dla nich o miłosierdzie Boże. O 17.45 nabożeństwo do Ducha Świętego - przeżywamy bowiem rok szczególnej modlitwy do Ducha św. Prosimy, aby Duch Święty uzdalniał nas do mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa we współczesnym świecie; Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z oddaniem czci relikwiom świętych polskich (zgodnie z programem); okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30; wieczorem o godz. 21.00 Apel u Królowej Świata.

  3. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. „Jarmark u Królowej Świata”. Obok przeżyć duchowych, codziennych nabożeństw, okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Mszy św., na Rynku Staromiejskim odbywać będą się koncerty, zabawa dla dzieci, będzie także okazja do skorzystania z oferty rękodzielników, artystów, wystawców i producentów zdrowej żywności.

  4. W przyszłą niedzielę zakończenie obchodów odpustowych uroczystą Mszą św. o godz. 12.30. Podczas tej Mszy św. chcemy dziękować Bogu za dar naszej umiłowanej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości.

  19 sierpnia 2018r. 119
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 sierpnia 2018 r.

  1. W Liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek 14.08 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, w piątek św. Jacka.

  2. Dziś druga niedziela miesiąca, niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. W dalszym ciągu trwają prace przy przebudowie salek parafialnych. Dekarze zakładają nowy dach, trzeba było wymienić nie tylko dachówki, ale także łaty i kontrłaty. Zakładana jest nowa instalacja elektryczna. Mam nadzieję, że na początku września udostępnimy ten dom i będzie można zobaczyć efekty pracy. Na realizację tych prac nie mamy dotacji, wszystko dzieje się dzięki dobroci Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. W dalszym ciągu trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Uzupełniane są ubytki, wymieniane fugi, cegła poddawana jest procesowi oczyszczania i hrdrofobizacji. Odtwarzane są malowidła podokapowe i laserunki w rozetach. Kilka dni temu prace konserwatorskie oceniła pani Ewa Stanecka, Wojewódzki Konserwator Zabytków ze Szczecina. Pani konserwator wyraziła zadowolenie z przebiegu prac i oceniła bardzo wysoko fachowość firmy "Konsart” ze Szczecina, która podjęła się zadania przywrócenia piękna naszej Kolegiacie. Raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

  3. Dziś wieczorem Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się w naszym kościele Jerycho różańcowe. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwa potrwa do poniedziałku do godziny 17.15, gdyż o tej godzinie rozpocznie się nabożeństwo Fatimskie. Chciejmy znaleźć czas, aby pomodlić się w ciszy i skupieniu w intencji naszych rodzin i nas samych.

  4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszej Kolegiacie sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Msza św. z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, gdyż jak wiemy jest to święto wszystkich żołnierzy służących dla dobra Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy wianki, wykonane z kwiatów, traw i ziół. W naszej polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana była "Matki Bożej Zielnej”.

  5. 15.08.2018 wspólnota ze Strachocina i Świętego zaprasza na dożynki, dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne żniwa. Nie był to łatwy rok dla rolników i działkowców, ale tym bardziej trzeba się modlić wspólnie, aby Bóg nas uchronił od wszelkich klęsk. Msza św. w Strachocinie o godzinie 13.00. Po Mszy św. Mieszkańcy zapraszają na wspólnotowy poczęstunek.

  12 sierpnia 2018r. 126
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 sierpnia 2018 r.

  1. Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Wielu Parafian korzysta z możliwości urlopu i wypoczynku. Zachęcamy z całego serca do uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy wspaniałej pogody oraz wielu fantastycznych przeżyć.

  2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Zakończyliśmy pierwszy etap prac remontowych kościoła filialnego pw. Św. Antoniego w Świętem. Bogu niech będą dzięki za to, że najpilniejsze prace zostały wykonane i konstrukcja wewnętrzna wieży została uchroniona przed dalszą degradacją, zamakaniem.

  3. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane. Wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

  4. Już dziś informujemy, że 15.08 o godzinie 4.00 wyruszy z naszej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich i nasza parafia.

  5. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. "Jarmark u Królowej Świata”. Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie.

  05 sierpnia 2018r. 144
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 lipca 2018 r.

  1. Dnia 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta oraz Dowódca Garnizonu Stargard. Przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy figurze Niepokalanej.

  2. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się na Mszy św. O godz. 18.00 o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i zakonu.

  3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i ks. Marcin Kalata odwiedzą przed południem chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie będzie w tym dniu sprawowana Msza św. o godz. 12.00

  4. W pierwszą Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w intencji Członków Żywego różańca, zmiana tajemnic różańcowych

  29 lipca 2018r. 131
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 lipca 2018 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Ap. czwartek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny.

  2. Dziś, 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

  3. W najbliższą środę 25.07.2018 o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Policjantów z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Na uroczystości obecny będzie Pan Minister Joachim Brudziński, minister MSWiA, najwyższe władze Policji, funkcjonariusze garnizonu stargardzkiego. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4. W środę zapraszamy także o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

  5. Już dziś informujemy, że 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta, Dowódca Garnizonu Stargard.

  22 lipca 2018r. 133
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 lipca 2018 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w poniedziałek Święto NMP z Góry Karmel, inaczej zwanym świętem Matki Bożej Szkaplerznej.

  2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6.023 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze najszczersze, z głębi serca płynące podziękowanie. Naszym celem jest dobre wykorzystanie powierzonych środków i zrealizowanie zaplanowanych prac. Jak widzimy prace postępują sprawnie i to cieszy nas wszystkich.

  3. W najbliższą środę zapraszamy o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

  4. W przyszłą niedzielę 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

  5. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

  15 lipca 2018r. 149
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 lipca 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Kończymy pilny remont kościoła filialnego w Świętem. Dwie ściany wieży zostały wyremontowane i zakonserwowane. Dopiero po ustawieniu rusztowań można było ocenić zniszczenia, jakim uległa wieża od czasu jej wybudowania. Ponad 130 lat nie dokonywano jakichkolwiek napraw; nie konserwowano metalowych żaluzji, przez które wentyluje się wnętrze wieży. Praktycznie wszystkie fugi należało usunąć i założyć nowe, aby zabezpieczyć ten zabytek na kolejne dziesięciolecia. Nadal musimy jednak zbierać środki, aby uregulować należności i jednocześnie myśleć o dalszych etapach remontu. Stąd też ogromna prośba - nie tylko do mieszkańców Świętego - aby wspomóc nasze działania. W salkach Caritasu zostały położone nowe instalacje wodne i kanalizacyjne; od poniedziałku zostanie założona nowa instalacja elektryczna. Zostały zamówione nowe okna, drzwi; wkrótce także zmieni cię całkowicie bryła budynku od strony ul. Krzywoustego. Architektem odpowiedzialnym za projekt jest p. mgr Sławomir Nowicki, któremu jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i owocną współpracę. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty, przygotowywane są tynki podokapowe, na których odtworzone będą malowidła, które nie przetrwały próby czasu. Kolegiata zyska także nowe, miedziane orynnowanie, aby nie zamakały mury i w ten sposób znacznie przedłużą się efekty renowacyjne. Ufamy, iż po zakończeniu tego etapu nasza świątynia nabierze nowego blasku i piękna. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie: "Bóg zapłać” za wsparcie i zrozumienie dla naszych działań.

  2. W najbliższy czwartek tj. 12.07. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo Jerycha Różańcowego, które potrwa do piątku wieczorem. Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę w intencji własnej bądź swojej rodziny. Chciejmy błagać Boga o deszcze, aby rolnicy i działkowcy, mogli się cieszyć obfitymi owocami swojej pracy i dobrymi zbiorami.

  3. W sobotę 14.07. 2018 o godzinie 18.00 ks. Prał. Henryk Ozga będzie celebrował Mszę św. ku czci św. Henryka, w przededniu swoich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Solenizantowi życzenia.

  4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie miłych gości, którzy odwiedzili nasz kościół i z nami się modlą. Niech czas wakacji przeżywany w naszym pięknym mieście będzie bogaty w duchowe przeżycia.

  08 lipca 2018r. 136
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 lipca 2018 r.

  1. W minioną środę Ks. Prałat Henryk Ozga celebrował Mszę św. dziękczynną z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. Z całego serca dziękujemy za uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia uroczystości: Chórowi Echo Arioso, Orkiestrze Dętej z Domu Kultury Kolejarza, Zespołowi Młodzieżowemu, Dyrekcji Zakładu Karnego za skierowanie w ramach projektu "Jestem potrzebny” osadzonych, którzy od strony technicznej przygotowywali świątynię.

  2. W minioną niedzielę Caritas zebrała 1482 zł. na kolonie dla dzieci z rodzin najuboższych. Dziękuję Członkom Caritas za przeprowadzenie zbiórki, a Wam, Kochani, za wsparcie tego dzieła.

  3. Parafialna Caritas zaprasza nas do włączenia się w Ogólnopolską Akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Zakupione przez Caritas plecaki należy wypełnić według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z rodzin najuboższych. Plecaki można odebrać w zakrystii.

  4. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe, liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.

  01 lipca 2018r. 142
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 czerwca 2018 r.

  1. W środę o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. jubileuszową Ks. Prałata Henryka Ozgi z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. Jest to bardzo dobry czas, aby naszą obecnością i modlitwą podziękować Ks. Prałatowi za posługę kapłańską, którą od dziesięcioleci pełni w naszej wspólnocie parafialnej. Wypraszajmy też Dostojnemu Solenizantowi potrzebne łaski oraz Boże błogosławieństwo. Jubileusz kapłański jest także wspaniałą okazją, aby zintensyfikować modlitwę o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej.

  2. Zgodnie z rozporządzeniem Caritas-Polska we wszystkich kościołach prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na sfinansowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Stąd prośba o wsparcie tej pięknej inicjatywy.

  3. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo czerwcowe. W środę nabożeństwo czerwcowe o godz. 16:30.

  4. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  5. W piątek obchodzimy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Nie zapominajmy w naszej modlitwie o następcach św. Piotra - papieżu Franciszku i Benedykcie. Tego dnia o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę św. z udziałem Wojska Polskiego.

  6. W sobotę o godz. 19:00 kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.

  24 czerwca 2018r. 137
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 czerwca 2018 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 5.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej parafii. Trwają prace rekonstrukcyjne na wieży kościoła w Świętem. Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż ta wybudowana ponad 170 la temu wieża jest tak zniszczona. Praktycznie był to ostatni moment, aby nie doprowadzić do dalszej degradacji konstrukcji wewnątrz wieży. Postępują prace także na naszej Kolegiacie oraz w tym tygodniu rozpoczynamy remont salek Caritasu. Chcemy zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

  2. Jak wiem, ks. Prałat Henryk Ozga obchodzi w tym roku 60-ty Jubileusz święceń kapłańskich. Uroczysta Eucharystia dziękczynna sprawowana będzie przez Jubilata w środę 27.06. o godzinie 17.00. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wspaniałym dziękczynieniu.

  3. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli sprawowana będzie w czwartek o godz. 18.00. Wszystkim dzieciom, nauczycielom, katechetom życzymy udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

  4. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy pary małżeńskie przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa na kurs przygotowujący.

  5. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. W naszej Wspólnocie tylu jest ludzi inteligentnych, poszerzających horyzonty swojej wiedzy. Niech i ten kierunek zdobywania potrzebnej informacji będzie dla nas atrakcyjny.

  17 czerwca 2018r. 144
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 czerwca 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca, tzw. niedziela inwestycyjna. Dzięki dobroci i hojności serca naszych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty możliwe jest podjęcie inwestycji, które zabezpieczą na wiele lat naszą Kolegiatę, a także kościół filialny w Świętem. Bóg zapłać wszystkim rozumiejącym i wspierającym nasze inwestycje. Wszystkim Dobrodziejom mówimy staropolskie: "Bóg zapłać”.

  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 rozpocznie się Marsz dla Życia. Chciejmy włączyć się w tę piękną inicjatywę afirmującą ten najcenniejszy dar, dar życia.

  3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe. Sercu Bożemu pragniemy zawierzać naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, a zakończy nabożeństwem fatimskim w środę o godz. 17:15.

  5. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  6. W sobotę o godz. 19:00 kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.

  10 czerwca 2018r. 140
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 czerwca 2018 r.

  1. Z całego serca dziękujemy Kochanym Parafianom za przygotowanie i uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

  2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

  3. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo czerwcowe połączone z tradycyjną oktawą Bożego Ciała o godz. 17:30.

  4. W środę o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i II gimnazjum.

  5. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w środę o 21:00.

  6. W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa a w sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.

  7. W sobotę w Świętem celebrować będziemy odpust ku czci św. Antoniego. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 14:00. Po Mszy św. organizowany jest festyn. Serdecznie zapraszamy.

  03 czerwca 2018r. 131
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 maja 2018 r.

  1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły pierwszy raz do Komunii św. Piękna uroczystość była możliwa dzięki zaangażowaniu ks. Marcina Kalaty, p. Moniki Kujawy, p. Jolanty Labudy, p. Organisty oraz Rodziców. Wyrażamy wszystkim nasze podziękowanie. Dziękuję znacznej grupie rodziców komunijnych za posprzątanie świątyni.

  2. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszej Kolegiaty witraż św. Dominika. Ta piękna pamiątka pozostanie na wiele dziesięcioleci świadectwem umiłowania tego miejsca. Bóg zapłać Wam, rodzice, za ten szlachetny dar! Poświęcenie witraża dziś o godz. 12:30.

  3. Dziś o godz. 16:00 do Cerkwi Greckokatolickiej przybędą relikwie św. Jozafata Kuncewicza. Peregrynacji relikwii towarzyszy nabożeństwo i błogosławieństwo. Na uroczystość serdecznie zaprasza ks. proboszcz parafii greckokatolickiej..

  4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie pragnie pobłogosławić naszym rodzinom, miastu, Polsce. Uroczysta procesja z Kolegiaty do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30. W Świętem Msza św. o godz. 12:30, a po niej procesja do czterech ołtarzy zakończona w Strachocinie.

  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących o godz. 12:00. O godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi. W tym dniu chorych z posługą sakramentalną odwiedzi Ks. Prałat i ks. Marcin Kalata. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.

  6. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy do czwartku na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00. Od 1 czerwca o godz. 17:30 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Niech modlitwa do Serca Jezusowego wyprasza potrzebne łaski nam i naszym bliskim.

  27 maja 2018r. 135
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 maja 2018 r.

  1. W minioną niedzielę tzw. "inwestycyjną” zebraliśmy na tacę sumę 6.932 zł. To znaczna kwota. Wszystkim Ofiarodawcom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy serdeczne podziękowanie.

  2. Dziś o godz. 15:30 zapraszamy do Kolegiaty na koncert "Cztery Pory Roku” Vivaldiego wykonywany przez Orkiestrę Camerata ze Stargardu.

  3. We wtorek, 22 maja, wspominamy św. Ritę. Nabożeństwo o godz. 17:30, a po nim Msza św. o św. Ricie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4. We wtorek o godz. 19:00 próba przed bierzmowaniem oraz spowiedź dla bierzmowanych i świadków.

  5. W środę o godz. 16:30 próba dla dzieci rocznicowych, a w czwartek o godz. 19:00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

  6. W piątek o godz. 19:00 spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodziców.

  7. W najbliższą sobotę o godz. 12:00 w naszej Kolegiacie grupa ponad 120 dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy dzieci naszą modlitwą. Niech ta uroczystość będzie dla nich oraz ich najbliższych okazją do ożywienia życia religijnego.

  8. Także w sobotę o godz. 16:00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
  W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 uroczysta Eucharystia dla dzieci, które rok temu przyjęły I Komunię św.

  20 maja 2018r. 144
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 maja 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Trzeba było zdjąć dachówkę z części dachu nad boczną nawą. Wkrótce nastąpi oczyszczenie cegieł, uzupełnienie ubytków oraz wymiana fug. Wszystkim naszym Parafianom oraz Przyjaciołom Kolegiaty dziękujemy za wsparcie i pomoc.

  2. Dziś o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.

  3. W piątek, 18 maja, o godz. 19:00 w Kolegiacie odbędzie się patriotyczna wieczornica "Dar Wolności”, przygotowana przez uczniów szkół, przedszkoli i ośrodków oświatowych. Nad uroczystością Narodowy Patronat w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

  4. W sobotę o godz. 16:00 odbędzie się koncert chórów w ramach corocznego cyklu "Śpiewy Maryjne w Kolegiacie”. Chciejmy znaleźć czas, aby przeżyć ten wyjątkowy koncert ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

  5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. wieczorną o 18:00 i zakończy Apelem Jasnogórskim o 20:00.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 w Kolegiacie orkiestra Cammerata Nova wykona utwór Vivaldiego "Cztery pory roku”. To fantastyczna muzyczna podróż poprzez cały rok. Wstęp wolny!

  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Tego dnia o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszego nieodżałowanego kościelnego śp. Zenona Miętkiewicza w 1 rocz. śm.

  13 maja 2018r. 135
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6 maja 2018 r.

  1. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy także codziennie na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00.

  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 10-15 września br. Trasa pielgrzymki będzie wiodła przez Paradyż-Wrocław-Wambierzyce-Pragę-Drezno. Zapisy do 20 maja.

  3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Tego dnia obchodzimy też Dzień Zwycięstwa. Uroczystości upamiętniające wszystkich poległych w walce o naszą Ojczyznę odbędą się na Międzynarodowym Cmentarzu Wojskowym przy ul. Reymonta w Stargardzie o godz. 12:00.

  4. W przyszłą sobotę o godz. 18:00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. Szczegółowy plan Jerycha Różańcowego w Stargardzie, które jest wotum dziękczynienia za pontyfikat św. Jana Pawła II i za 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej Ojczyźnie, jest zawieszony w gablotach.

  5. W niedzielę, 13 maja, o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.

  06 maja 2018r. 147
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 kwietnia 2018 r.

  1. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

  2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apele przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy za tegorocznych maturzystów, a jednocześnie błagać będziemy o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

  4. W I piątek miesiąca Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

  5. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:15.

  29 kwietnia 2018r. 132
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 kwietnia 2018 r.

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Słowo Boże zachęca nas do szczególnej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego Pamięcią modlitewną otoczmy też tegorocznych maturzystów, którzy za kilka dni rozpoczną zdawanie egzaminu dojrzałości. Msza św. na zakończenie nauki dla maturzystów, nauczycieli i rodziców sprawowana będzie w Kolegiacie w środę o godz. 14:00. Niech ci, którzy słyszą głos powołania nie lękają się odpowiedzieć Chrystusowi.

  2. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas III gimnazjum we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 18:45. Obecność obowiązkowa!

  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Zapraszamy do lektury.

  4. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

  5. W minionym tygodniu odeszły do domu Ojca śp. Aniela Orysiak i Marianna Świadek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz

  22 kwietnia 2018r. 127
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela wielkanocna 15 kwietnia 2018 r.

  1. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy sumę 7521 zł. Zaczęliśmy szeroki front prac rekonstrukcyjnych naszej Kolegiaty, a także remont salek parafialnych i siedziby "Caritas-u”. Jesteśmy wdzięczni władzom naszego Miasta, p. Prezydentowi Rafałowi Zającowi, radnym Rady Miasta, za wspieranie naszych inicjatyw przywracania piękna naszej Kolegiacie. Cieszy nas także rozpoczęty remont kościoła pw. św. Antoniego w Świętym. Remont wieży jest konieczny, aby zachować ten przepiękny kościół dla przyszłych pokoleń. Rada Gminy razem z p. wójtem Kazimierzem Szarżanowiczem wsparła ten projekt, i za to jesteśmy również bardzo wdzięczni. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy nie tylko nasze podziękowanie, ale zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

  2. Dziś o godzinie 15.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie rozpocznie się biały "Marsz dla życia”. Organizatorzy zapraszają wszystkich obrońców życia, rodziny, dzieci. Niech to będzie wydarzenie afirmujące ten bezcenny dar, jakim jest życie ludzkie.

  3. Chcielibyśmy podziękować p. Irenie Mazurek za wieloletnie zaangażowanie w przygotowanie i dbałość o nasze gabloty parafialne. Dekoracje i materiały zamieszczane w tych miejscach są źródłem wielu cennych informacji na temat bieżących wydarzeń liturgicznych i organizowanych spotkań duszpasterskich.

  4. W najbliższy wtorek 17.04.2017 o godz. 18.00 ks. Marcin Miczkuła będzie sprawował Mszę św. imieninową. Chciejmy ogarnąć naszego drogiego Solenizanta naszą modlitwą i życzliwością. Ks. Marcin Miczkuła znany jest ze swojego pogodnego usposobienia, a również z wielu inicjatyw, które podejmuje dla dobra dzieci i młodzieży. Ufamy, że tych ostatnich nie zabraknie na Mszy św. dziękczynnej za jego posługę na stargardzkiej ziemi. Najpiękniejszym prezentem dla Ks. Marcina będzie nasza szczera, spontaniczna, głęboka modlitwa w Jego intencji.

  15 kwietnia 2018r. 110
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 kwietnia 2018 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – uroczystość ustanowiona przez św. Jana Pawła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz zakończenie nowenny, dziś o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

  2. Dziś II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Tuż po świętach rozpoczęło się odnawianie południowej ściany naszej Kolegiaty. Zaczęły się także prace związane z remontem salek parafialnych. Salki te po przeprowadzeniu gruntownego remontu będą wyposażone i udostępnione na spotkania dla grup parafialnych, seniorów i młodzieży. W najbliższym czasie rozpocznie się również remont kościoła filialnego w Świętem. Zdajemy sobie sprawę, że te działania możliwe są dzięki wielu osobom, Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty. Składamy serdeczne podziękowanie za hojność serca i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

  3. Jutro po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć książkę p. Gabrieli Wiśniewskiej Miłosierdzie nieskończone. Jest to niesamowita pomoc katechetyczna dla naszych młodszych parafian, aby potrafili zawierzyć się Miłosierdziu Bożemu.

  4. W absydzie kościoła znajduje się wystawa o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Podczas jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest to dobra okazja, by poznać bliżej osobę tego wielkiego Polaka, który wywarł ogromny wpływ na kształtowanie naszej tożsamości religijnej i narodowej.

  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które zakończy się w piątek przed wieczorną Eucharystią.

  6. We wtorek, 10 kwietnia, o godz. 16:00 w kościele św. Jana sprawowana będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Eucharystii przejście pod pomnik i złożenie kwiatów.

  08 kwietnia 2018r. 128
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 kwietnia 2018 r.

  1. Radość płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przenika te dni, kiedy dziękujemy Bogu za dar Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich drogich nam Parafian i miłych Gości swoją łaską, niech obdarza pokojem i swoim błogosławieństwem.

  2. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę, czuwanie, dobre postanowienia. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Kolegiaty na Święta Zmartwychwstania. Szczególne podziękowanie składamy p. Monice Kujawie, która wraz z księżmi wikariuszami przygotowała dekoracje Grobu Pańskiego, Ciemnicy i ołtarza głównego. Wszystkie te elementy wystroju zachwycają swoim pięknem. Bóg zapłać Wam za ofiary na kwiaty. To wyraz waszej miłości.

  3. Nasza parafialna Caritas przygotowała ponad 150 paczek dla rodzin potrzebujących. Ogromny wysiłek nie tylko w przygotowanie tej pomocy materialnej, ale także w rozprowadzenie świec, kartek świątecznych. Wszystkim z całego serca dziękujemy. Dzięki życzliwości Dyrekcji Zakładu Karnego w Stargardzie do dystrybucji paczek zostali zaangażowani osadzeni, którzy z radością podjęli się posługi drugiemu, potrzebującemu człowiekowi.

  4. Jestem wdzięczny Ks. Prał. Henrykowi, Ks. Andrzejowi, Wikariuszom za ich ofiarną posługę w konfesjonale podczas Wielkiego Tygodnia. Dzięki tej posłudze wielu parafian mogło skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gorące podziękowania kieruję także pod adresem p. Organisty, p. Antoniego - naszego kościelnego, oraz służby liturgicznej. Ministranci i lektorzy, którzy tak licznie przybywali na celebracje Wielkiego Tygodnia, są naszą ogromną radością.

  5. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

  6. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.

  7. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia naszymi ofiarami chcemy wesprzeć KUL, który kształci ponad 15 tys. studentów.

  01 kwietnia 2018r. 131
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 marca 2018 r.

  1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

  2. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

  3. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

  4. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

  5. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 10:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 14:00. Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Straż Honorowa Serca Jezusowego o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

  6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.

  25 marca 2018r. 137
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 marca 2018 r.

  1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Mirosław Oliwiak. Dziś podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne, a w tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź święta pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. rekolekcyjnych.

  2. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa. Nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17:30.

  3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

  4. W sobotę o godz. 16:00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Bardzo prosimy o zabranie świec chrzcielnych.

  5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 6 930 zł. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie działań, które służą upiększaniu naszej Kolegiaty. Zaraz po Świętach Wielkanocnych rozpoczynamy prace przy renowacji ściany południowej naszej świątyni, a także - o czym wspominaliśmy tydzień temu - remont budynku, w którym mieści się Caritas.

  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Parafialna Caritas przygotowuje palmy do poświęcenia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palm i ich rozprowadzenie. W Niedzielę Palmową o godz. 12:00 gromadzimy się na Rynku, gdzie zostaną poświęcone palmy i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Wśród dzieci rozstrzygnięty zostanie konkurs na najbardziej kolorową palmę.

  7. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.

  18 marca 2018r. 130
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 marca 2018 r.

  1. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej.

  2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Wkrótce przystąpimy do prac związanych z remontem budynku, w którym mieści się siedziba "Caritas”. Koniecznym jest wymiana dachu, instalacji grzewczej, instalacji eklektycznej oraz ogólny remont toalet i salek. Naszym pragnieniem jest przygotować salki, z których mogłyby korzystać grupy młodzieży z także seniorów. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy, iż zebrane środki zostaną wydane zgodnie z wolą ofiarodawców.

  3. Jak mogliśmy się naocznie zorientować zostały wykonane prace dokonane cięcia pielęgnacyjne drzew przy naszej Kolegiacie. Były to prace konieczne, gdyż wiele gałęzi było suchych i zagrażało bezpieczeństwu ludzi korzystających z ciągów pieszych. Chciałbym zapewnić - bo były takie głosy - iż na korekcję drzew, jak również na wycinkę zagrażających bezpieczeństwu ludzi nasadzeń, mieliśmy stosowne zezwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego. Modlitwa zakończy się przed wtorkową Mszą św. wieczorną.

  5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

  6. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze nabożeństwo o godz. 7.30. O godzinie 16.30 nabożeństwo dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

  11 marca 2018r. 110
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 marca 2018 r.

  1. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

  2. W piątek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

  3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

  4. Nasz parafialny zespół Caritas rozpoczął akcję charytatywną przez świętami wielkanocnymi. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę paschalną. Niech nie zabraknie jej na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego. Są także do nabycia kartki świąteczne. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich.

  5. W dniach 09-16 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Asyżu z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

  04 marca 2018r. 119
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 lutego 2018 r.

  1. Wielki Post to szczególny czas modlitwy i pokuty. Duchowo przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Doskonałą sposobnością, by wniknąć w tę atmosferę i poczuć głębię wołania św. Jana Chrzciciela "Prostujcie ścieżki, przygotujcie drogę dla Pana” jest uczestnictwo w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

  2. W piątek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

  3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

  4. Możemy jeszcze polecać zmarłych, za których będziemy się modlić we Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej. Modlitwę za zmarłych rozpoczynamy 28 lutego.

  5. Informujemy, że w sobotę o godz. 19:00 odbywają się spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego.

  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:15.

  25 lutego 2018r. 130
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 lutego 2018 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra.

  2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6318 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie dla naszych działań. Cieszy nas, że Kolegiata pięknieje i ten proces będzie kontynuowany.

  3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Odrobina popiołu, który przyjęliśmy na nasze głowy ma nam wszystkim przypomnieć, że jesteśmy tylko pielgrzymami na Ziemi, przemija postać tego świata i naszym kierunkiem jest życie w Bogu. Chciejmy ten czas pokuty, refleksji, modlitwy wykorzystać dla naszego duchowego wzrostu.

  4. Dziś po każdej Mszy św. stargardzcy harcerze zbierać będą dobrowolne ofiary na operację nóżki małego mieszkańca Stargardu – Lucjana.

  5. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum, natomiast w piątek o 17:00 dla kandydatów z klas III gimnazjum.

  6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

  18 lutego 2018r. 120
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 lutego 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jesteśmy bardzo wdzięczni Drogim Parafianom, a także licznym Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie i pomoc dla naszych inwestycji i zamierzeń. Niech Bóg hojnym błogosławieństwem wynagrodzi dobroć serc.

  2. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu podczas Jerycha Różańcowego. Zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną we wtorek.

  3. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III.

  4. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W naszej Kolegiacie Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 17:00 i 18:00. Msza św. w Świętem o godz. 16:00, w Strachocinie o godza. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

  5. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Chciejmy, Siostry i Bracia, tak zaplanować sobie czas, aby w okresie Wielkiego Postu uczestniczyć w tych nabożeństwach, podczas których rozważamy mękę i śmierć Zbawiciela. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

  6. Msza św. gregoriańska zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br. Imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule.

  11 lutego 2018r. 123
 • Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 lutego 2018 r.

  1. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

  2. Na prośbę wielu parafian, by w Wielkim Poście celebrować Mszę św. gregoriańską zbiorową, informujemy, że imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule. Gregorianka zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br.

  3. Kończy się czas karnawału, zbliżamy się nieuchronnie do czasu Wielkiego Postu. Niech w naszej modlitwie nie zabraknie prośby do Miłosiernego Boga, aby czas pokuty był dla nas okazją do odnowienia naszej relacji z Bogiem.

  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III we wtorek o godz. 17:00.

  5. W poniedziałek wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Z tej okazji podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie chleba.

  6. Informujemy, że w każdą sobotę o godz. 19:00 organizowany jest kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o zainteresowanie tym wydarzeniem osoby, o których wiemy, że pragną zawrzeć ten sakrament.

  04 lutego 2018r. 141