Ogłoszenia parafialne - odpust parafialny 22.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie – NMP Królowej Świata  22 sierpnia 2021 r.

1. Odpust parafialny to wielkie dziękczynienie za dar wspólnoty. Matka Boża prowadzi nas przez nasze życie; ukazuje pewną drogę do Nieba, wspiera w pielgrzymce wiary.
  2. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na  ostatni w te wakacje Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Chcemy zawierzyć naszej Patronce nasze rodziny, naszą Ojczyznę.
  3. Przeżywamy dziś dzień odpustu parafialnego. O godz. 11.00 ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga będzie celebrował uroczystą Eucharystię w intencji wszystkich Parafian, mieszkańców Stargardu. Po każdej Mszy św . zapraszamy na kameralny festyn, gdzie można nabyć ciasto, posłuchać zespołu folklorystycznego z Łęczycy, ucieszyć się tym, co przygotowała nasza Parafialna Caritas w loterii fantowej. Dla nas to wielkie święto, gdyż możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny dla naszych Zmarłych. Skorzystajmy z tego daru.
  4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. „Czarnej Madonnie z Jasnej Góry” pragniemy zawierzać losy naszej Parafii, Ojczyzny, wszystkich Polaków żyjących w kraju i poza granicami.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 pragniemy modlić się za wszystkich członków Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. To piękna tradycja, iż w modlitwie biorą udział wszyscy kolejarze i pracownicy PKP.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  7. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Bóg ma  nas zawsze w swojej opiece.