Ogłoszenia parafialne na 25. niedzielę zwykłą 19.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła  19.09. 2021 r.

1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii wskazuje na dziecko uświadamiając swoim słuchaczom, iż trzeba przyjmować prawdę o Chrystusie i Jego Ewangelię jak dziecko.
  2. W Liturgii we wtorek obchodzić będziemy święto św. Mateusza Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietralciny.
  3. Przez cały wrzesień  przyjmujemy intencje na Mszę św. „gregoriańską zbiorową”, którą będziemy celebrować w październiku br. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.
  4. Juto, 20.09 o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. Zakończenie nabożeństwa apelem jasnogórskim o 21.00.
  5. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 5.923 zł. Zdajemy sobie sprawę, że czasy są trudne i dla wielu Parafian wsparcie dla Kolegiaty łączy się z osobistymi wyrzeczeniami, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za okazywane wsparcie i zapewniamy, że środki te wydajemy zgodnie z wolą ofiarodawców. Jest wiele prac, które niestety wychodzą w trakcie i trzeba w odpowiedni sposób zareagować, aby nie wracać do pewnych tematów. Jak Państwo widzą rozpoczęliśmy prace przy osuszaniu i izolacji fundamentów naszej plebanii. Naszym celem jest uratowanie tego cennego pod względem historycznym i architektonicznym obiektu. Na realizację tego zdania także potrzebujemy tzw. „udziału własnego”. Wszystkim dobrodziejom składamy staropolskie „Bóg zapłać.”
  6. Klub Seniora „Starówka” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w najbliższy czwartek o godzinie 16.00. Cieszy nas, że po długim okresie braku spotkań, spowodowanych epidemią, na nowo możemy organizować spotkania, ciekawe dyskusje. Zapraszamy z całego serca do naszego Klubu Seniora!
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.