Ogłoszenia parafialne 7.03.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie. 3. Niedziela Wielkiego Postu 7.03.2021 r.

1. Świątynia w Jerozolimie była centrum życia religijnego Żydów, powodem do dumy, oraz miejscem spotkań. Chrystus poprzez swój czyn wypędzenia sprzedających z krużganków świątynnych wskazuje, iż Dom Boży ma być miejscem modlitwy, a nie handlu.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 Dla każdego chrześcijanina rozważanie Męki Chrystusa powinno być duchową inspiracją do podejmowania postanowień wielkopostnych. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  4. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary zebrane na tacę będą  przeznaczone na cele inwestycyjne. Jutro o godzinie 11.00 zbierze się komisja konserwatorska, która-mamy taką nadzieję- odbierze prace konserwatorskie na sklepieniu prezbiterium, i wkrótce będziemy mogli podziwiać zrekonstruowane malowidła oraz zobaczyć nową aranżację kolorystyczną naszej Kolegiaty.
  5. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Sami dostrzegamy, że obecne media tak zwanego „głównego nurtu” ukazują rzeczywistość w oparciu o własne, często mało wiarygodne źródła i dokonuje się ogromna manipulacja w sercach i umysłach Polaków. Tym bardziej powinniśmy wspierać media katolickie.
  6. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 planowane jest spotkanie naszej Kawiarence „Starówka”. Myślimy, że wszyscy stęskniliśmy się za tymi spotkaniami, szczególnie, że przebywają one w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
  7. Pamiętajmy, że cały czas obowiązują nas przepisy związane ze stanem epidemii. Uczestnicząc we Mszy św. zakrywajmy usta i nos, zachowujmy dystans społeczny.  Z całą pewnością drogą do normalności są sczepienia, do których my także zachęcamy.
  8. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  9. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.