Ogłoszenia parafialne 32 niedziela zwykła 7.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 7 listopada 2021 r.

1. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”- to hasło Akademii Zamojskiej niech będzie wystarczającym komentarzem przygotowującym nas do Dnia Niepodległości.
  2. Tradycyjnie w listopadzie pragniemy modlić się w intencji polecanych na kartkach wypominkowych zmarłych z naszych rodzin. O godz. 17.30 wspólnotowa modlitwa za bliskich naszemu sercu. W  kapicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy przygotowane zostało symboliczne miejsce, przy którym chcemy modlić się za tych, których groby rozsiane są po naszym kraju i na świecie. Zapalając świece, chcemy modlić się i pamiętać o naszych bliskich, krewnych, sąsiadach o zmarłych dobroczyńcach naszej parafii.
  3. W poniedziałek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież klas VIII, po Eucharystii spotkanie z ks. Danielem.
  4. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Niepodległości. Msze św. w tym dniu będą celebrowane o godz. 8.00; 11.00. i o godz. 18.00. Tradycyjnie, w naszej Kolegiacie, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Pragniemy modlić się z tych, którzy nami rządzą: Prezydenta Rzeczpospolitej; Premiera wraz z rządem, Parlamentarzystów, Senatorów, władze samorządowe naszego Miasta, Powiatu, radnych, wszystkich Polaków, którym drogie są wartości narodowe i patriotyczne. Zaplanowany jest udział Wojska Polskiego, służb mundurowych, pocztów sztandarowych szkół i zakładów pracy. Niech ten dzień będzie okazją wyrażenia naszych patriotycznych uczuć dla Ojczyzny, która jest naszą dumą i ogromnym zobowiązaniem wobec przyszłych pokoleń.
  5. Mieszkańców Świętego i Strachocina zapraszamy na Mszę św. do Kolegiaty na godz. 11.00. Niech będzie to dzień naszej jedności, patriotycznego ducha i wdzięczności Bogu za dar wolności i demokracji.
  6. W Dzień Niepodległości Klub Patriotyczny zaprasza na Rynek Staromiejski na godz. 13.00 do wzięcia udziału w pochodzie niepodległościowym.
  7. Przypominamy, aby podczas Liturgii używać maseczek i zakrywać usta i nos. To nasza odpowiedzialność, abyśmy uniknęli kolejnej fali zachorowań na COVID.  Jest to gorący apel Ministerstwa Zdrowia oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła. Chciejmy także przekazywać swoim bliskim przeczytane egzemplarze. W ten sposób informacje trafiają do szerszego grona.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.
  10.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl   FB- kolegiata.stargard      Tel. 535124678