Ogłoszenia parafialne 2. niedziela po Bożym Narodzeniu 2.01.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu  2.01. 2022 r.

1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Tym Słowem jest Zbawiciel świata, Chrystus, którego  narodzenie daje radość, nadzieję i pokój.
  2. W najbliższą czwartek, 6.01. obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną „Trzech Króli”. Msze św. połączone z poświeceniem złota, kadzidła i kredy będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W Strachocinie Msza św. o godz.10.00 połączona z błogosławieństwem kolędowym dla mieszkańców; w Świętem Msza św. o godz. 11.00 również połączona z błogosławieństwem kolędowym.
  3. Z całego serca pragniemy podziękować za życzenia i pamięć w okresie Bożego Narodzenia i z okazji Nowego Roku. To bardzo miłe, że Parafianie pamiętają o duszpasterzach. To dodaje nam otuchy i sił w trudnych czasach.
  4. W piątek przed południem ks. Prałat i księże wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że praktycznie zakończyliśmy prace termomodernizacyjne przy fundamentach plebanii; teraz trzeba będzie czekać 3-4 lata, aby się mury osuszyły i wtedy dopiero będziemy mogli mówić o sukcesie. Poza tym trwają prace na sklepieniach w nawie północnej. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Mimo niesprzyjającej pogody. Wykonawca stara się, aby w tym roku zakończyć większość prac malarskich.
  6. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nie będzie tradycyjnej kolędy. Chcemy zaprosić naszych Parafian na wieczorną Eucharystię połączoną z błogosławieństwem domowników, poświęceniem wody. Jeśli ktoś z Państwa ma takie życzenie to będzie możliwość złość ofiarę na wsparcie remontu naszej Kolegiaty. Bardzo prosimy przynieść ze sobą małe, zamykane naczynko, aby móc wziąć ze sobą wodę świeconą, która pokropimy nasze domy, mieszkania. Plan spotkań kolędowych jest wywieszony w gablotach. Prosimy także poinformować swoich sąsiadów, przyjaciół. Niech każdy z nas zaczerpnie nowego ducha i z Bożym błogosławieństwem przeżywa kolejny rok swojego życia.    Istnieje możliwość indywidulanej kolędy, księża przyjdą na umówiony termin. Fakt ten  prosimy zgłaszać do biura parafialnego lub w zakrystii.
  7. Jest do nabycia prasa katolicka. Najnowsza „Niedziela” relacjonuje także wydarzenia z naszej Archidiecezji, gdyż dołączony jest nasz diecezjalny dodatek „ Kościół nad Odrą i Bałtykiem.”  Cena jednego egzemplarza to 8 zł.
  8.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  9.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, że Nowy 2022 Rok okaże się łaskawszy, wygaśnie epidemia i wszyscy wrócimy do normalnego  życia.
  10.           Plan spotkań kolędowych w Kolegiacie w 2022 roku

3.01.2022 zapraszamy wiernych z ulic: Kazimierza Wielkiego, Chrobrego

4.01.2022 zapraszamy wiernych z ulic: Krzywoustego, Strażniczej, Warownej, Basztowej

5.01.2022 zapraszamy wiernych z ulic: Łokietka, Mariackiej, Grodzkiej, Mieszka I, Złotników, Rynek Staromiejski, Płatnerzy, Pocztowej