Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowzięcie NMP 15.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowzięcie NMP  15 sierpnia 2021 r.

1. Wniebowzięta ukazuje każdemu człowiekowi jasny cel, życie w Bogu. Do tego celu zdążamy idąc ścieżką ewangelicznej nauki.
  2. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego zapraszamy codziennie o godz. 15.00 do kaplicy mariackiej na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Chcemy zawierzyć całą naszą parafię, wszystkich mieszkańców Bożej miłości.
  4. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6.373 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i wparcie naszego „remontu stulecia.” Pracę postępują zgodnie z harmonogramem. Mamy także pewne trudności związane z określeniem tła w kapicach od strony północnej i na emporze muzycznej. Eksperci żądają od wykonawcy kolejnych badań podłoża i to niestety wydłuża ostateczną decyzję. Ufamy, że wkrótce zapadną decyzje, które posuną wyraźne prace malarskie do przodu. Poza tym w tym tygodniu rozpoczynamy prace przy izolacji fundamentów plebanii i budynku „Caritas.”
  5. Władze naszego Miasta oraz ks. proboszcz Kolegiaty zapraszają na koncert dobrze nam znanego artysty, światowej sławy gitarzysty, p. Krzysztofa Meissingera. Koncert rozpocznie się w sobotę,  21.08 o godz. 20.00. W programie koncertu muzyka hiszpańska w stylu flamenco. Będzie do piękne wydarzenie, a i z całą pewnością po tym trudnym czasie izolacji związanej z pandemią z przyjemnością przeżyjemy muzyczną podróż po Hiszpanii. Wstęp bezpłatny.
  6. Przygotowujemy się do naszego odpustu parafialnego, który przypada w tym roku w przyszłą niedzielę. Jak zwykle chcemy ugościć wszystkich przybywających na nasze parafialne dziękczynienie. Organizujemy festyn połączony z różnymi atrakcjami; zaplanowana jest loteria fantowa. Mamy ogromną prośbę, aby panie zaplanowały przyniesienie na nasz odpust własnoręcznie upieczone ciasto, które następnie sprzedamy, aby zdobić środki na remont naszej Kolegiaty. Do pysznego ciasta i kawy przygrywać będzie zespół ludowy z Łęczycy.  Suma odpustowa o godz. 11.00 celebrowana będzie przez naszego Metropolitę ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Bóg ma  nas zawsze w swojej opiece.