Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Chrystusa 4.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania  4 kwietnia 2021 r.

1. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa przeżywana jest przez nas w wyjątkowych warunkach, obwiązuje nas wiele obostrzeń, które powinniśmy zachowywać dla naszego osobistego i innych dobra. Niech Chrystus, zwycięzca śmierci, obdarza nas i nasze rodziny swoim błogosławieństwem. Jemu zawierzajmy nasze życie i z nim chciejmy porządkować świat po ustaniu pandemii.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt wielkanocnych Msze św. w Kolegiacie, w Starchocinie i Świętem według niedzielnego porządku.
  3. Trwamy na modlitwie przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 17.30 modlimy się podczas nowenny w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i świata całego.
  4. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parafii do świąt wielkanocnych. Braciom kapłanom, z ks. Prałatem na czele, za posługę w konfesjonale i podczas Liturgii. Moją wdzięczność ujawniam w stronę naszego kościelnego pana Antoniego, dziękując mu za owocną współpracę; przygotowanie świątyni do codziennych celebracji to troska i mozolna praca Edyty Marek, która wkłada wiele serca i wysiłku. Jestem jej ogromnie za to wdzięczny. Wszystkim lektorom, ministrantom z całego serca dziękujemy za ich w obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać naszym organistom: Maciejowi i  Gracjanowi; naszej scholii parafialnej pod przewodnictwem Małgorzaty Orkisz za wspieranie śpiewu podczas Liturgii. Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom dziękujemy za każdy gest życzliwości, wsparcia, jedności.
  5. Od wielu lat nasz parafialny zespół Caritas przygotowuje paczki dla osób samotnych, biednych. Także w tym roku przekazaliśmy bardzo konkretną pomoc dla potrzebujących. Jesteśmy Paniom i Panom z Caritas-u bardzo wdzięczni za poświęcony czas, zaangażowanie, pomoc. Panie z Caritas-u jak również uczestnicy spotkań w naszym „Klubie Seniora Starówka”, przygotowywali palmy na niedzielę palmową. Za to również chcemy serdecznie podziękować.
  6. Dzięki współpracy naszej parafii z Zakładem Karnym w Stargardzie możliwym jest wdrażanie programu resocjalizacyjnego dla osadzonych. Z całego serca dziękujemy Dyrekcji Zakładu Karnego za życzliwość i bardzo owocną współpracę w dziele przywracania, przez pracę, osadzonych do życia w społeczeństwie.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  8. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w tych trudnych momentach.