Ogłoszenia duszpasterskie, niedziela 12.02.2023

6 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12.02.2023 r.

1. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej, rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach Jerycha Różańcowego. Potrwa do godz. 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Następnie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 7.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z racji na trwający remont posadzki adoracja odbędzie się w salce budynku Caritas. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy i medytacji przed wystawionym Jezusem Eucharystycznym.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na nasz fundusz remontowy. Jak widać, trwają intensywne prace przy układaniu posadzki oraz na sklepieniu nad chórem. Niedługo też rozpocznie się montaż organów oraz podestu i ławek.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Tego dnia wspominamy również św. Walentego, biskupa. Przeżywamy zatem Walentynki, dlatego wszystkim zakochanym: małżonkom, narzeczonym przez wstawiennictwo św. Walentego życzymy pogłębienia miłości, która jest wielkim darem, ale również ogromnym zadaniem.

4. Na środę na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz potrzebujących. Zachęcamy do wsparcia celów realizowanych przez naszą parafialną Caritas.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przy zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia.