loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę 21 czerwca 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. U naszych braci Chrystusowców w tym dniu przeżywać będziemy odpust parafialny, którego punktem kulminacyjnym będzie Msza św. celebrowana przez ks. dr. Jarosława Staszewskiego o godz. 18.30.

  2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

  1. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Przy wyjściu z kościoła można zdezynfekować sobie ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Pamiętajmy, że nie został jeszcze odwołany stan zagrożenia epidemiologicznego. Bogu dzięki w naszym mieście nie ma zakażonych wirusem, ale tym bardziej powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać zaleceń Ministra Zdrowia. Dla zapewnienia komfortu modlących się informujemy, że na bieżąco dezynfekowane są klamki, konfesjonały, ławki.  

  2. W minioną niedzielę na cele remontowo- budowlane zebraliśmy rekordową kwotę 8.732 zł. (W tym jest ofiara prywatnego darczyńcy w wysokości 2.850 zł) Także na renowację okna wpłynęła ofiara w wysokości 10.000 zł. od naszej parafianki. Naprawdę jestem wzruszony hojnością serc naszych parafian i Przyjaciół Kolegiaty. To pozwala patrzeć z nadzieją, iż pokonamy trudności i doprowadzimy naszą świątynię do pierwotnego piękna. Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom składamy staropolskie „Bóg zapłać”. 

  3. Wkrótce rozpoczną się wakacje dla dzieci, młodzieży, nauczycieli. Bieżący rok nie był łatwy i z całą pewnością wszyscy pragną odpocząć po tym niebywałym stresie jaki wywołała pandemia. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy udanego urlopu, pięknych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy o Mszy św. niedzielnej, codziennej modlitwie. Przestrzegajmy zasad higieny związanych z obecną sytuacją i zawsze wracajmy do domu szczęśliwie. 

  4. W przyszłą niedzielę, idąc na Mszę św. nie zapomnijmy zabrać ze sobą dowodu osobistego, gdyż po Eucharystii powinniśmy spełnić nasz obowiązek obywatelski, wziąć udział w głosowaniu. Wybory na urząd prezydenta Rzeczpospolitej to ogromy przywilej dla obywateli w demokratycznym kraju. Każdy głos jest ważny i istotny dla budowania naszej tożsamości obywatelskiej i narodowej. Zachęcajmy także naszych bliskich, przyjaciół, krewnych do udziału w tym bardzo istotnym i ważnym głosowaniu. 

  5. Miesiąc czerwiec poświęcony jest tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. . Zapraszamy codziennie na nabożeństwo „czerwcowe” o godz. 17.30 i w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

  6. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Sercu Bożemu zawierzamy wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. 

  8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz