Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela 19.03.2022 r.

1. Przypowieść o uzdrowieniu niewidomego ukazuje moc Zbawiciela, który swoją łaską zmienia diametralnie życie człowieka, który odzyskuje wzrok i jednocześnie staje się świadkiem Bożej obecności w świecie.
  2. W poniedziałek 20.03.2023 roku obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Józefa. Chcemy się modlić za wszystkich mężczyzn, prosząc, aby byli na wzór św. Opiekuna Świętej Rodziny byli strażnikami czystości, skromności, odpowiedzialności. We wspólnocie Księży Chrystusowców odpust parafialny; uroczysta Eucharystia o godz. 18.30.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie uczestniczyć w drodze krzyżowej o godz. 19.00.
  4.  Zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich żali” na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  5. Przed głównym ołtarzem można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dla wielu z nas jest to sposobność włączenia się w przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
  6. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; dzień szczególny w najnowszej historii Kościoła, pragniemy prosić Zbawiciela o łaskę pokoju na całym świecie. Wieczorem o godz. 18.00 podczas Mszy św. dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanej Matce.
  7. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Paweł Bernacki. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.; w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy o godz. 9.00 i 18.00. W Strachocinie nauki rekolekcyjne- w tygodniu- o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy na rekolekcje do Strachocina.
  8. Tydzień temu na cele remontowo- budowlane zebraliśmy kwotę 6.014 zł. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszych prac. Wczoraj zostały wywiezione rusztowania z nawy głównej; zakończono także techniczne prace montażu organów- pozostało strojenie instrumentu, które potrwa około miesiąca. Wiele się działo w ostatnim czasie. Sami Państwo mogą to ocenić. Cieszymy się, że nasz remont „stulecia” dobiega końca. Jest za co Bogu i ludziom dziękować! Firma „Ozimek” ze Stargardu zatroszczyła się o to, aby nasi budowniczy organów nie opadli z sił; kilkanaście kilogramów różnych produktów mięsnych pomogło w zorganizowaniu wyżywienia dla całej pracowników z Wołomina pod Warszawą. Z serca Właścicielom Firmy Mięsnej „Ozimek” dziękujemy.
  9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Po lekturze czasopism prosimy przekazywać te egzemplarze dalej: sąsiadom, znajomym, aby jak największa liczba wiernych mogła poszerzać swoja wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
  10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 11.11-19.11.2023 roku. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
  11. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritasu”, która stanowić będzie w koszyczku wielkanocnym znak solidarności z biednymi, potrzebującym, uchodźcami. Niech każdy z nas ten symbol jedności i pomocy umieści na wielkanocnym stole, aby łączyć się z tymi, którzy stracili dobytek całego życia. Są do nabycia także kartki świąteczne, które zawsze stanowią miłe przypomnienie dla naszych bliskich o pamięci, życzliwości.
  12. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.

proboszcz parafii