Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela 26 lutego 2023 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który przygotowuje nas duchowo do Świat Zmartwychwstania. Chciejmy podjąć trud realizacji postanowień, który przybliżą nas do ideału, którym jest Jezus Chrystus.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Chciejmy przez uczestnictwo w tym pasyjnym nabożeństwie przeżywać wewnętrznie chwalebną mękę i śmierć Chrystusa.
  3. W  dziś zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich żali” na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe liczne powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. W piątek przed południem ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
  5. W pierwszą sobotę miesiąca rano o godz. 7.00 Msza św. dla Wspólnoty Męskiego Różańca- zapraszamy wszystkich mężczyzn (od najmniejszych do najstarszych!) na wspólnotową modlitwę w intencji naszych rodzin prosząc o łaskę zgody i miłości. Po Eucharystii tradycyjnie przejdziemy procesyjnie do statuy św. Jana Pawła II. Po południu o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Wielu katolików ze Stargardu i dekanatów przyległych wyrażało wolę uczestnictwa w celebracji Mszy św. sprawowanej po łacinie tzw. „ Mszy św. trydenckiej”.  Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga ustanowił kościół pw. św. Antoniego w Świętem świątynią w której w każdą niedzielę o godz. 15.00 sprawowana będzie Najświętsza Ofiara po łacinie. To ogromne wyróżnienie dla tego kościoła i dla całej wspólnoty parafialnej. Pierwsza Msza św. sprawowana będzie 5.03.2023 o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Tydzień temu na pomoc dla ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy kwotę 4.048 zł. Bardzo Państwu dziękujemy za materialne wsparcie dla ludzi, którzy stracili dorobek swojego życia. Z całego serca dziękujemy Paniom z naszego parafialnego ‘Caritas” za pomoc przy zbiórce środków.
  9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Po lekturze czasopism prosimy przekazywać te egzemplarze dalej: sąsiadom, znajomym, aby jak największa liczba wiernych mogła poszerzać swoja wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
  10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  11. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia. Czyńmy wiele dobra szczególnie dla tych, którzy teraz potrzebują naszej pomocy, wsparcia, życzliwości.

proboszcz parafii