Ogłoszenia duszpasterskie 4 niedziela adwentu 19.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Adwentu  19.12. 2021 r.

1. Wkrótce Boże Narodzenie. Czy Chrystus znajdzie dla siebie miejsce w Twoim czystym, nawróconym, pełnym pokoju i miłości sercu?
  2. Rozpoczynamy w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Krzysztof Żuk, przed kilka lat był misjonarzem w Kaliningradzie. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Msza św.; w poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne i okazja do spowiedzi św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. W Strachocinie nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach w Strachocinie.
  3. W wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy na pasterski do naszej Kolegiaty: o godz. 21.00 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Kolejne pasterki celebrowane będą o godz. 22.30 i o godz. 24.00. W Strachocinie i Świętem pasterki będą odprawione o godz. 20.00.
  4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane według niedzielnego porządku.
  5. W niedzielę 26.12.br pragniemy wesprzeć naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski, który kształci elity, przyszłe pokolenia Polaków w duchu zawołania: „Deo et Patrie”- Bogu i Ojczyźnie.
  6. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy; z racji na panującą sytuację epidemiologiczną nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. W styczniu pragniemy zaprosić rodziny z poszczególnych ulic na kolędowe nabożeństwo połączone z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa. Dokładny plan spotkań kolędowych w naszej Kolegiacie podamy przed Nowym Rokiem.
  7. Jak co roku nasza Parafialna Caritas rozprowadza „Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Z całego serca dziękujemy Wam Kochani Parafianie, za wsparcie naszego „Caritas”. Zostały przygotowane przez Panie z „Caritas parafialna” paczki, które ucieszyły, wręcz uradowały wiele osób. Bóg zapłać za wasze szlachetne serca
  8. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 5.721 zł. To znaczna kwota, która umożliwia nam realizowanie zamierzeń, dalszych planów. Wiadomo, podczas każdego remontu wychodzą rzeczy, których się nie przewidzi. Stąd tak ważny jest ten udział środków z parafii, aby po prostu porządnie wszystko zrobić, zabezpieczyć.   Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom składamy nasze staropolskie „Bóg zapłać”.
  9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”. Informujemy, że zmieniał się cena gazet; teraz jeden egzemplarz kosztuje 8 zł.
  10. Pamiętajmy o zasadach związanych z przestrzeganiem przepisów epidemiologicznych. Zakrywajmy usta i nos maseczką, dezynfekujmy ręce. Nasza Kolegiata jest bardzo duża, więc można bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św.
  11.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  12.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, iż przetrwamy ten trudny czas. Przeżywajmy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pełni wiary, iż Bóg się nad nami zmiłuje.