Ogłoszenia duszpasterskie 33 niedziela zwykła 14.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 14 listopada 2021 r.

1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli prowadzi nas do tematu czasów ostatecznych; kiedyś nastąpi koniec czasu i każdy zda sprawę ze swojego życia przed Trybunałem Boga.
  2. W listopadzie  modlimy się w intencji polecanych na kartkach wypominkowych zmarłych z naszych rodzin. O godz. 17.30 wspólnotowa modlitwa za bliskich naszemu sercu.
  3. Jutro o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia; zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnotowej modlitwie, która zakończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.
  4. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszego „remontu stulecia”. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, ale nie brakuje nam niespodzianek. Wiele prac musimy wykonać w oparciu o nasze środki. Cieszy nas, że już wkrótce zostanie zakończona izolacja fundamentów plebanii i zostaną wykonane nowe instalacje odwadniające między budynkiem i plebanii i „Caritas”-u. Dodam tylko, że w minionym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi na plebanii i drugie poddaliśmy termomodernizacji. Jeszcze raz wszystkim tym, którzy wspierają nasze prace z całego serca nie wybrzmi staropolskie: „Bóg zapłać.”.
  5. Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny zaprasza na spektakl pt. „Chwila myśli”- poezja CK Norwida w wykonaniu aktorów scen polskich w dniu 20.11 br o godz. 18.00 w Domu Kultury Kolejarza. Wstęp wolny.
  6. Przypominamy, aby podczas Liturgii używać maseczek i zakrywać usta i nos. To nasza odpowiedzialność, abyśmy uniknęli kolejnej fali zachorowań na COVID.  Jest to gorący apel Ministerstwa Zdrowia oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Dziś w świecie pojawia się wiele źródeł dezinformacji i wypaczania prawdy. Stąd miejmy zaufanie do autorów katolickich, którzy w innym świetle ukazują obecną sytuację w świecie i Kościele.
  8. Zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 16.30 do naszego „Klubu Seniora”. Spotkanie jak zawsze pełne radości i ciekawych tematów.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.
  10.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl   FB- kolegiata.stargard      Tel. 535124678