Ogłoszenia duszpasterskie 31 niedziela zwykła 31.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 31 października 2021 r.

1. Co w praktyce znaczy, kochać bliźniego jak siebie samego? Kochać znaczy: towarzyszyć, służyć, pomagać, wspierać, przebaczać ze względu na Królestwo Boże.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych- 1.11. br w Kolegiacie celebrujemy Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i wieczorem o godz. 18.00. W  na cmentarzu na Giżynku, w kapicy „Hades-u” Msza św. o godz. 11.00; na „starym cmentarzu” gromadzimy się przy bramie głównej o godz. 12.30, aby rozpoczniemy procesję do czterech stacji; około godz. 13.00 przy ołtarzu polowym, bok grobów kapłańskich Msza św.
  3. W Dzień Zaduszny w Kolegiacie Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 18.00
  4. W Strachocinie w uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 8.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do wzięcia udziału w Liturgii w Strachocinie. W dzień Zaduszny – 2.11.br Msza św. w Strachocinie o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego również zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii.
  5. Tradycyjnie w listopadzie pragniemy modlić się w intencji polecanych na kartkach wypominkowych zmarłych z naszych rodzin. O godz. 17.30 wspólnotowa modlitwa za bliskich naszemu sercu. W tym roku w kapicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy przygotowane zostało symboliczne miejsce, przy którym chcemy modlić się za tych, których groby rozsiane są po naszym kraju i na świecie. Zapalając świece, chcemy modlić się i pamiętać o naszych bliskich, krewnych, sąsiadach.
  6. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.; po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy; okazja do spowiedzi św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o 7.00 Msza św. „Wspólnoty Męskiego Różańca”; po Mszy św. w procesji, z modlitwą, pójdziemy do Statuy Św. Jana Pawła II. Wieczorem o 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  8. Przypominamy, aby podczas Liturgii używać maseczek i zakrywać usta i nos. To nasza odpowiedzialność, abyśmy uniknęli kolejnej fali zachorowań na COVID.  Jest to gorący apel Ministerstwa Zdrowia oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła. Chciejmy także przekazywać swoim bliskim przeczytane egzemplarze. W ten sposób informacje trafiają do szerszego grona.
  10. Klub Seniora „Starówka” zaprasza na swoje spotkanie w czwartek o godz. 16.30. Z racji na prace budowlane spotkanie odbędzie się na plebanii. Zapraszamy!
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia. Niech św. Jan Paweł II, patron wszystkich rodzin, wyprasza dla naszych wspólnot łaskę pokoju, pojednania, wyciszenia sporów.
  12.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl   FB- kolegiata.stargard      Tel. 535124678