Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela Adwentu 12.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Adwentu  12.12. 2021 r.

1. Ponowne wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu, prostować ścieżki dla Niego… czyli nawracać się, bo Odkupiciel jest blisko!
  2. Zapraszamy codziennie na roraty w naszej Kolegiacie o godz. 6.15. Razem z Matką Bożą pragniemy oczekiwać przyjścia Zbawiciela. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach wieczornych o godz. 16.30 we wtorek i czwartek.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Żuk, przed kilka lat był misjonarzem w Kaliningradzie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Msza św.; w poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne i okazja do spowiedzi św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00 . W Strachocinie nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach w Strachocinie.
  4. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy; z racji na panującą sytuację epidemiologiczną nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. W styczniu pragniemy zaprosić rodziny z poszczególnych ulic na kolędowe nabożeństwo połączone z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa. Dokładny plan spotkań kolędowych w naszej Kolegiacie podamy przed Nowym Rokiem.
  5. Jak co roku nasza Parafialna Caritas rozprowadza „Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Kupując tę święcę solidaryzujemy się z potrzebującymi, biednymi, samotnymi. Dla takich osób każdego roku przygotowywane są paczki, które często stanowią jedyny znak pamięci i wsparcia.
  6. W najbliższy wtorek 14.12.2021 Klub Seniora „Starówka” zaprasza na spotkanie wigilijne, połączone ze  śpiewaniem kolęd, degustacją wigilijnych potraw. Zapraszamy na spotkanie,, które przebiegnie w miłej, świątecznej atmosferze.
  7. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszego remontu stulecia; cały czas trwają prace na sklepieniach w obejściu prezbiterium. Wymieniane są stare, zmurszałe tynki. Wczoraj zdemontowano ostatnie rusztowania na chórze. Pracy jest wiele, ale z Bożą pomocą idziemy do przodu. Wszystkim ofiarodawco, dobrodziejom składamy nasze staropolskie „Bóg zapłać”.
  8. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Niestety z racji na chorobę wśród redaktorów „Niedzieli” nie dotarł do nas najnowszy numer tej gazety.
  9. Dzisiejszą, wieczorną Eucharystią rozpocznie się u nas czuwanie w ramach „Jerycha Różańcowego”. W kapicy mariackiej będzie wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Chciejmy podczas adoracji zawierzyć nasze losy i świata całego Miłosierdziu Bożemu.
  10. Pamiętajmy o zasadach związanych z przestrzeganiem przepisów epidemiologicznych. Zakrywajmy usta i nos maseczką, dezynfekujmy ręce. Nasza Kolegiata jest bardzo duża, więc można bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św.
  11.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  12.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, iż przetrwamy ten trudny czas. Przeżywajmy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pełni wiary, iż Bóg się nad nami zmiłuje.