Ogłoszenia duszpasterskie 29. niedziela zwykła 17.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedziela zwykła  17.10. 2021 r.

1. Bycie pokornym- we współczesnym świecie postrzegane jest bardziej wada aniżeli zaleta. Tymczasem droga pokory, to droga chrześcijanina.
  2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej adoracji i modlitwy o nowe, liczne, powołania do życia zakonnego i kapłaństwa.
  3. W poniedziałek18.10. zapraszamy młodzież klas ósmych na wieczorną Eucharystię, po której będzie spotkanie z ks. Danielem
  4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z modlitwą ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Na stoliku przy zakrystii wyłożone są kartki wspominkowe; tradycyjnie prosimy o wypisanie imion naszych bliskich zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad. Chciejmy pielęgnować ten zwyczaj modlitwy za tych, którzy nas poprzedzili w pielgrzymce do domu Ojca. Kartki z wypominkami można złożyć na tacę, lub przekazać osobiście duszpasterzom.
  6. W minionym tygodniu na fundusz remontowo- budowalny zebraliśmy kwotę 6.488 zł. To bardzo znaczące środki, które pozwalają nam sfinansować konieczne prace przy naszej Kolegiacie. Niestety w ostatnim okresie pojawiła się konieczność wymiany rury zasilającej naszą zakrystię w wodę. Stara, skorodowana rura mogła posłużyć jeszcze 2-3 lata; ale w przyszłości trudniej byłoby takie prace podjąć, stąd nie mogło być innej decyzji jak wymiana i ponowne zagospodarowanie terenu. Poza tym w wewnątrz kościoła zostały odebrane przez komisję konserwatorską prace w nawie południowej i kaplicach bocznych; można zobaczyć pięknie odnowione sklepienia. Demontaż rusztowań potrwa jeszcze 3-4 dni. Nie mniej cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć i remont zaczyna coraz mniej uciążliwy. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze serdeczne podziękowanie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Czekają na nas najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. To bardzo ważne media, które trzeba wspierać; a jedyną drogą by to czynić najlepiej, jest po prostu  kupować i czytać.
  8. Klub seniora „Starówka” zaprasza na swoje spotkanie w czwartek o godz. 16.30. Spotkania stanowią zawsze doskonałą okazję, aby porozmawiać, dowiedzieć się czegoś ciekawego i przede wszystkim miło spędzić czas. Zapraszamy.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  10. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza nam potrzebne dary i łaski do realizacji wszystkich naszych dobrych zamierzeń.