Ogłoszenia duszpasterskie 28. niedziela zwykła 10.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła  10.10. 2021 r.

1. Dzień papieski to szczególna okazja, aby pochylić się nad nauczaniem św. Jana Pawła II, który przewodził Kościołowi przez blisko 26 lat. Jego wskazania, homilie, encykliki stanowią bogaty materiał do przemyśleń, medytacji.
  2. Jak co roku podczas „Dnia papieskiego” młodzież, woluntariusze naszej Parafialnej Caritas” zbierają do puszek środki na wsparcie dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, aby umożliwić im kształcenie się w większych miastach. W imieniu młodych, którzy realizują swoje marzenia dzięki środkom Fundacji Nowego Tysiąclecia, wszystkim ofiarodawcom składamy piękne podziękowanie.
  3. Przez cały październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej, chcemy modlić się za naszą Ojczyznę, miasto, parafię, za nasze rodziny i nas samych. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z modlitwą ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Wieczorną Mszą św. 12.10.br rozpocznie się czuwanie modlitewne „Jerycho różańcowego”- będzie ono dedykowane w sposób szczególny modlitwie o nowe, liczne i święte powołania do życia zakonnego i kapłaństwa, potrwa do następnego dnia do godz. 17.00, bowiem o tej godzinie rozpocznie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Matka Boża ukazywała  się dzieciom fatimskim od 13 maja 1917 do 13 października tegoż roku. Jej Niepokalanemu Sercu pragniemy zawierzyć losy naszej Ojczyzny i całego świata.
  5. Na stoliku przy zakrystii wyłożone są kartki wspominkowe; tradycyjnie prosimy o wypisanie imion naszych bliskich zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad. Chciejmy pielęgnować ten zwyczaj modlitwy za tych, którzy nas poprzedzili w pielgrzymce do domu Ojca. Kartki z wypominkami można złożyć na tacę, lub przekazać osobiście duszpasterzom.
  6. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas wieczornej Mszy św. chcemy się gorąco modlić za wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty. Być nauczycielem to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie i powołanie. W czasach, kiedy walczy się z autorytetami, trzeba naszej szczególnej życzliwości wobec tych, którzy kształtują młode pokolenia.
  7. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę są przeznczone na cele inwestycyjne. Jak widzimy rozpoczęliśmy nowy etap w dziele remontu naszej świątyni. Od strony północnej stoją już nowe rusztowania, a wkrótce zostaną rozebrane w kaplicach południowych i zobaczymy pierwsze efekty prac konserwatorów. Poza tym dalej trwają prace przy fundamentach zabytkowych budynkach parafialnych. Nowa izolacja przede wszystkim spowoduje, że przestanie wnikać wilgoć do wnętrza plebanii. Wszystkim kochanym Parafianom a także Przyjaciołom Kolegiaty ze Stargardu i z różnych zakątków Polski za życzliwość, wsparcie i zrozumienie składamy staropolskie „Bóg zapłać”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Czekają na nas najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. To bardzo ważne media, które trzeba wspierać; a jedyną drogą by to czynić najlepiej, jest po prostu  kupować i czytać. Mamy tylu wspaniałych, inteligentnych Parafian i trochę szkoda, że po każdej niedzieli nie wszystkie egzemplarze znajdują swoich nabywców.
  9. Klub seniora „Starówka” zaprasza na swoje spotkanie w czwartek o godz. 16.30. Spotkania stanowią zawsze doskonałą okazję, aby porozmawiać, dowiedzieć się czegoś ciekawego i przede wszystkim miło spędzić czas. Zapraszamy.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza nam potrzebne dary i łaski do realizacji wszystkich naszych dobrych zamierzeń.