Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 28 lutego 2021 r.

1. Góra Tabor zawsze stanowi symbol przemiany, zerwania ze „starym” człowiekiem, odnowy. Dla chrześcijan Góra Tabor, to okazanie mocy Chrystusa, który przez swoje przemienienie umacnia wiarę apostołów, naszą wiarę.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Chciejmy przez uczestnictwo w tym pasyjnym nabożeństwie przeżywać wewnętrznie chwalebną mękę i śmierć Chrystusa.
  3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy o nowe liczne i święte powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.
  5. W piątek przed południem ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do sakramentu pokuty i pojednania.
  6. W pierwsza sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. dla Wspólnoty Męskiego Różańca. Zapraszamy wszystkich panów do modlitwy zawierzenia Matce Bożej losów naszej Ojczyzny, rodzin. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  7. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Sami dostrzegamy, że obecne media tak zwanego „głównego nurtu” ukazują rzeczywistość w oparciu o własne, często mało wiarygodne źródła i dokonuje się ogromna manipulacja w sercach i umysłach Polaków. Tym bardziej powinniśmy wspierać media katolickie.
  8. Pamiętajmy, że cały czas obowiązują nas przepisy związane ze stanem epidemii. Uczestnicząc we Mszy św. zakrywajmy usta i nos, zachowujmy dystans społeczny.  Z całą pewnością drogą do normalności są sczepienia, do których ma także zachęcamy.
  9. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  10. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.

ks. dr Andrzej Posadzy

administrator parafii