Ogłoszenia duszpasterskie 26. niedziela zwykła 26.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła  26.09. 2021 r.

1. Łatwo jest zgorszyć drugiego człowieka. Chrystus gorszycieli, także członków Kościoła, wzywa, aby radykalnie przemienili swoje życie i zaprzestali działania, które szkodzi bliźniemu. Także naszym zadaniem jest zatrzymać falę nienawiści, zgorszenia, hejtu.
  2. W Liturgii w środę obchodzić będziemy święto św. Michała, Gabriela, Rafała, Archaniołów; w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w sobotę św. Aniołów Stróżów.
  3. Rozpoczyna się miesiąc październik, który poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Chcemy modlić się za naszą Ojczyznę, miasto, parafię, za nasze rodziny i nas samych. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w październiku będą miały swoje spotkania różańcowe we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
  4. Jeszcze tylko w tym tygodniu przyjmujemy intencje na Mszę św. „gregoriańską zbiorową”, którą będziemy celebrować w październiku br. Pierwsza Msza św. gregoriańska 1.10. o godz. 7.00
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 celebrować będziemy uroczystą Eucharystię za wszystkich członków „Żywego Różańca”. Serdecznie zapraszamy
  6. W tym tygodniu przezywać będziemy pierwszy piątek miesiąca. Przed południem ksiądz Prałat  i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.  O godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. dla dzieci, które podjęły piękną duchową drogę „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.” O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. dla mężczyzn. Cieszy nas, że „Wspólnota Męskiego Różańca” daje tak jasne i czytelne świadectwo swojej wiary i przywiązania do Maryi. Tradycyjne z Kolegiaty wyruszy procesja do statuy św. Jana Pawła II.  Po południu o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  8. Klub Seniora „Starówka” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w najbliższy czwartek o godzinie 16.30. Radosne, pełne energii i zaangażowania spotkania stają się doskonałą zachętą, aby przestać się lękać po czasie epidemii i na nowo poczuć siłę i ducha wspólnoty. Zapraszamy.
  9. Wspólnota ze Strachocina zaprasza wszystkich wiernych na uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny na niedzielę 10.10. Eucharystia o godz. 10.00. Łatwo zapamiętać, zarówno datę jak i godzinę tego pięknego wydarzenia.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.