Ogłoszenia duszpasterskie 24 niedziela zwykła 12.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV niedziela zwykła  12.09. 2021 r.

1. Pyta dziś Zbawiciel swoich uczniów: „Za kogo uważają mnie ludzie?” Padają różne odpowiedzi. A my za kogo uważamy Chrystusa? Czy jest on w naszych oczach Mesjaszem?
  2. Przypominamy, że cały czas obowiązują nas przepisy związane ze stanem epidemii. Cieszymy się, że wierni uczestniczą w Liturgii zasłaniając usta i nos oraz dezynfekują ręce przed wejściem do świątyni. Można wyrazić życzenie, aby nadal przestrzegać przepisów mających na celu wyeliminowanie korononawirusa i tym samym zakończyć czas epidemii.  Nadal aktualna jest zachęta, aby zgłosić się na szczepienie, które według naukowców jest konieczne w celu ograniczenia emisji wirusa COVID- 19. Działajmy wspólnie dla tej ważnej sprawy.
  3. Przez cały wrzesień  przyjmujemy intencję na Mszę św. „gregoriańską zbiorową”, którą będziemy celebrować w październiku br. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.
  4. Od dzisiejszej, wieczornej Eucharystii rozpocznie się czuwanie modlitewne „Jerycha Różańcowego.” Chciejmy zaplanować sobie czas, aby włączyć się w nurt modlitwy, medytacji, rozważania Słowa Bożego. Czuwanie będzie miało swoje uwieńczenie podczas nabożeństwa fatimskiego, które rozpocznie się w poniedziałek o godz. 17.00. Tradycyjnie w procesji wokół kolegiaty uczcimy Królową Pokoju z Fatimy.
  5. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Z całego serca dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom z kraju jak i zagranicy, którzy wspierają nasz remont Kolegiaty. Istnieje pewna grupa Stargardzian, która systematycznie dokonuje wpłat na nasze konto parafialne. To bardzo miły gest, szczególnie czyniony ze świadomością, że pozostawiamy po sobie czytelny ślad troski o „Klejnot Pomorza Zachodniego”, naszą Kolegiatę. Bóg zapłać wszystkim za wspaniałomyślne i hojne serca.
  6. Klub Seniora „Starówka” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie przy grillu, które organizuje zaprzyjaźniony Klub Seniora z Kluczewa. Wyjazd w czwartek autobusem miejskim nr 2 z przystanku Krzywoustego o godz. 16.16. Przewidziana moc atrakcji ale przede wszystkim będzie okazja, aby się spotkać i porozmawiać przy smakołykach.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.