Ogłoszenia duszpasterskie 23 niedziela zwykła 5.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII niedziela zwykła  5.09. 2021 r.

1. Każdy cud uzdrowienia jest znakiem Bożej interwencji i miłości. My także doświadczamy często cudownych wydarzeń. Czy jesteśmy za to wdzięczni Bogu?
  2. Przypominamy, że cały czas obowiązują nas przepisy związane ze stanem epidemii. Cieszymy się, że wierni uczestniczą w Liturgii zasłaniając usta i nos oraz dezynfekują ręce przed wejściem do świątyni. Można wyrazić życzenie, aby nadal przestrzegać przepisów mających na celu wyeliminowanie korononawirusa i tym samym zakończyć czas epidemii.  Nadal aktualna jest zachęta, aby zgłosić się na szczepienie, które według naukowców jest konieczne w celu ograniczenia emisji wirusa COVID- 19. Działajmy wspólnie dla tej ważnej sprawy.
  3. Na prośbę wielu parafian w bieżącym miesiącu przyjmujemy intencję na Mszę św. gregoriańską, zbiorową. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem Szlijanem, który zatroszczył się również o przygotowanie harmonogramu sprawowanych w październiku br Mszy św. gregoriańskiej.
  4. W przyszłą niedzielę 12.09. br zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na Mszę św o godz. 12.30, podczas której zostaną poświęcone tornistry. Będziemy upraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do  Komunii św. Prosimy powiadomić znajomych o tym spotkaniu.
  5. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę czeka nas niezwykła uczta duchowa. W naszej świątyni odbędą się koncerty w ramach „Festiwalu Marka Jasińskiego”, wspaniałego kompozytora, wychowawcy, muzyka, który pochodzi z naszej Miasta. Szczegóły na plakatach także ustawianych w naszej Kolegiacie.
  6. W niedzielę wieczorną Eucharystią rozpocznie się czuwanie modlitewne „Jerycha Różańcowego”, które potrwa przez całą dobę. Chciejmy zaplanować czas, abyśmy znaleźli choć chwilę na osobistą adorację, medytację i rozważanie Słowa Bożego.
  7. Tradycyjnie, za tydzień, ofiary które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Miło nam poinformować, że komisja konserwatorska, która zebrała się w miniony piątek zaakceptowała o odebrała dotychczasowe prace; wybrano również kolor tła w kapicach bocznych. Oznacza to, że wkrótce znikną rusztowania z naszego chóru i z kapic bocznych od strony południowej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Parafianom, Stargardzianom, Przyjaciołom Kolegiaty z kraju i zagranicy za życzliwość, wsparcie i modlitwę w tej intencji, abyśmy mogli bezpiecznie zakończyć nasz „remont stulecia.”
  8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę  na Mszę św o godz. 9.30 młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii krótkie spotkanie z ks. Danielem.
  9. Dziś we wszystkich kościołach w naszej Ojczyźnie prowadzona jest przez „Caritas Polska” zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków. W krajach sąsiadujących z Afganistanem koczują setki tysięcy obywateli tego biednego i uciemiężonego  kraju, którzy nie mają jakichkolwiek perspektyw w swojej ojczyźnie. Kto z Państwa czuje potrzebę serca, aby wspomóc ludzi w potrzebie może złożyć ofiarę do puszki. Panie z „Caritas Parafialnej” służą informacjami, a także zbierają ofiary, które zostaną przekazane na potrzeby uchodźców.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Nauczycielom, wychowawcom, wszystkim pracownikom Oświaty, uczniom w tym nowym roku szkolnym życzymy przede wszystkim spokoju i możliwości realizacji planów, które służą kształtowaniu serc Polaków.