Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie. 5. Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

1.  „…chcemy ujrzeć Jezusa.”- prosili Apostoła Filipa Grecy, którzy przybyli do Jerozolimy. Czy była to tylko ciekawość? Wielu z nas chce ujrzeć Jezusa, a On jest „obecny” w każdym człowieku. Trzeba mieć tylko oczy otwarte.
  2.  W  naszej Wspólnocie rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Duchowym rozważaniom przewodzi ks. Robert Kaszak, notariusz Kurii Arcybiskupiej w Szczecinie. Plan Rekolekcji: dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich. Mszach św. W poniedziałek, wtorek, środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. dla chorych i cierpiących; starajmy się pomóc w dotarciu osób starszych na Eucharystię, która będzie połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W Strachocinie w poniedziałek, wtorek i środę zostaną odprawione Msze św., połączone z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do świątyni w Strachocinie.
  3. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Starajmy sobie tak zaplanować czas, aby uczestniczyć w rozważaniu chwalebnej męki, śmierci naszego Zbawiciela.
  4. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali na godzinę 17.15. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  5. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity; pragniemy modlić się w intencji kobiet, które pragną daru macierzyństwa. Św. Ricie powierzamy także matki wychowujące swoje dzieci.
  6. W czwartek, 25.03. br obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o wartości życia człowieka, które dane jest nam przez Boga.
  7. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Prasa katolicka jest nośnikiem informacji na temat życia Kościoła w Polsce i świecie; starajmy się ją czytać systematycznie.
  8. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 5.971 zł. To ogromne wsparcie od Parafian, Przyjaciół Kolegiaty. Bardzo dziękujemy za wszelkie dobro nie tylko to materialne, ale duchowe. Wielu modli się, aby „remont stulecia” przebiega bezpiecznie i przede wszystkim, by był spełnieniem naszych oczekiwań, by „Perła Pomorza Zachodniego” zachwycała swoim pięknem i dostojnością. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej, kapłańskiej modlitwie.
  9. Przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Informujemy także, że nasza Parafialna Caritas przygotowuje palmy na procesję w Niedzielę Palmową. Wszystkim przygotowującym palmy już dziś z całego serca dziękujemy.
  10. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 planowane jest spotkanie naszej Kawiarence „Starówka”. Jesteśmy wdzięczni, że Klub Seniora pragnie wspomóc nasze działania w przygotowaniu palm na Niedzielę Palmową. To bardzo miły gest i oznaka łączących nas wartości.
  11. Pamiętajmy, że cały czas obowiązują nas przepisy związane ze stanem epidemii. Uczestnicząc we Mszy św. zakrywajmy usta i nos, zachowujmy dystans społeczny.  Z całą pewnością drogą do normalności są szczepienia, do których my także zachęcamy.
  12. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  13. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz