Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 21 lutego 2021 r.

1. Wielki Post to przede wszystkim duchowe zmaganie, aby pokonać w swoim sercu, to co nas oddala od Boga i bliźniego: egoizm, zazdrość, różnego rodzaju nieumiarkowania- to czas nawrócenia.
  2. Jutro podczas wieczornego nabożeństwa modlić się będziemy za przyczyna św. Rity w intencji matek oczekujących potomstwa, a także w intencji pań, które pragną zostać obdarowane łaską macierzyństwa.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Chciejmy przez uczestnictwo w tym pasyjnym nabożeństwie przeżywać wewnętrznie chwalebną mękę i śmierć Chrystusa.
  4. W najbliższą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  5. Tydzień temu na cele inwestycyjne została zebrana kolekta w wysokości 5.410 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ten dar serca dla naszej Kolegiaty. Cieszy nas, że wykonawca generalny Firma Konsart ze Szczecina zgłosiła do doboru przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie malowidła na sklepieniu prezbiterium. Dla Państwa informacji dodamy, iż odtworzenie fresków w naszej Kolegiacie nadzorują: ze strony WKZ pan prof. Robert Rogal, a ze strony wykonawcy pan prof. Dariusz Markowski, obydwaj panowie są wykładowcami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poza tym bieżące prace nadzorują eksperci Inżyniera Kontraktu i nadzór autorski prac.
  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Przykro nam to mówić, ale czasami gazety zostają i stają się bezużyteczne, a my jak parafia nie mamy przywileju zwrotów.
  7. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  8. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.

ks. dr Andrzej Posadzy

administrator parafii