loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie 20 Grudnia 2020r.

 1. Czwarta niedziela adwentu, Pan blisko jest! Już za kilka dni przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia, zanim to nastąpi mamy szansę odnowić swoje życie duchowe przez sakrament pokuty i pojednania.

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Bernarda Boguszewskiego,  proboszcza parafii w Dolicach. Dziś na wszystkich Mszach św. nauki ogólne; w poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne i okazja do spowiedzi św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00 . W Strachocinie nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach w Strachocinie. 

 2. W wigilię Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi św. od godz.8.00- 11.00 Chciejmy przeżyć te Święta pojednani z Bogiem i ludźmi. 

 3. Pasterki w naszej Kolegiacie będą sprawowane o godz. 21.00, 22.30 i o 24.00. Uwzględniając obecną sytuację epidemiologiczną  zachowajmy wszelkie przepisy dotyczące dystansu społecznego i dezynfekcji, aby uchronić siebie i innych przed ewentualnym zakażeniem. Nasza Kolegiata jest przestronna, można uczestniczyć bezpiecznie w Eucharystii w nawach bocznych, Kaplicy Mariackiej, w obejściu prezbiterium. W Strachocinie i Świętem pasterki rozpoczną się równocześnie o godz. 20.00.

 4. W święta Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. 

 5. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy; z racji na panującą sytuację epidemiologiczną nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby duszpasterz odwiedził dom, pomodlił  się wspólnie, pobłogosławił miejsce naszej pracy i wypoczynku, to na indywidualne zaproszenie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego będzie możliwa wizyta duszpasterska. 

 6. Z całego serca pragniemy podziękować Paniom i Panom z naszego „Caritas” za rozprowadzenie świec „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.”; za przygotowanie i rozprowadzenie paczek żywnościowych dla samotnych, skromnie żyjących Parafian. To ogromy wysiłek i potężna, wyczerpująca praca. Niech Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem za te wspaniałe dzieła. 

 7. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6.311 zł. Cieszy nas, że została dokończona elewacja wokół prezbiterium i możemy w ramach spaceru świątecznego zabrać swoich bliskich i zobaczyć efekt prac konserwatorskich. Można podziwiać i się zachwycać. Trwają prace przy budowie oświetlenia zewnętrznego oraz w dalszym ciągu poddawane jest renowacji sklepienie. Poza tym musieliśmy poprawić uszkodzenia dachu i opierzeń od strony północnej. Niestety te prace musimy wykonać z własnych środków. W ty miejscu chciałbym podziękować również za ofiary składane przy okazji roznoszonych opłatków; dokonywane są wpłaty na nasze konto parafialne. Jest wiele wspaniałych Parafian, Przyjaciół Kolegiaty, którzy pragną zostawić czytelny znak w postaci „cegiełki” do remontu stulenia naszej średniowiecznej Świątyni. 

 8. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Korzystajmy z tego daru prasy katolickiej.  

 9.  Dziś przy kolegiacie mamy wspaniały kiermasz bożonarodzeniowy; można kupić choinki, stroiki, sianko na stół wigilijny. W organizację kiermaszu wspiera nas Zarząd Portu Szczecin i Świnoujście.  

 10.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 11.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, iż przetrwamy ten trudny czas. Przeżywajmy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pełni wiary, iż Bóg się nad nami zmiłuje.


 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz