Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 14 lutego 2021 r.

1. Ostatnia niedziela karnawału przypomina nam, że wkrótce rozpocznie się w Kościele Wielki Post, czas refleksji, modlitwy, pokuty, wyrzeczenia i przede wszystkim czas nawracania się. W najbliższą środę rozpoczniemy ten szczególny od posypania głów popiołem, na znak podjętej pokoty i powrotu do miłującego Boga. W naszej Kolegiacie w środę popielcową będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00, 9.00,  oraz wieczorem o godz. 18.00. W Strachocinie i Świętem Msza św. będzie celebrowana o godz. 17.00. Pamiętajmy, że w środę obowiązuje nas post ścisły. Nie spożywamy pokarmów mięsnych.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Chciejmy przez uczestnictwo w tym pasyjnym nabożeństwie przeżywać wewnętrznie chwalebną mękę i śmierć Chrystusa.
  3. W najbliższą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  4. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary tradycyjnie przeznaczone są na cele inwestycyjne parafii. Pogoda wstrzymała wiele naszych działań, ale mimo mrozu nadal trwają prace na sklepieniach, gdyż dostostosowane się malatury do wskazań ekspertów powołanych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mimo trudnego czasu pandemii, ale także niesprzyjających warunków atmosferycznych nasi najwytrwalsi Parafianie i Przyjaciele Kolegiaty wspierają nasze działania renowacji Kolegiaty. Wszystkim z serca składamy nasze kapłańskie podziękowanie.
  5. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Po lekturze czasopism prosimy przekazywać te egzemplarze dalej: sąsiadom, znajomym, aby jak największa liczba wiernych mogła poszerzać swoja wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
  6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  7. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.
  8. Dziś święto św. Walentego. Dzień zakochanych. Chociaż święto to przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych, to jednak przypomina o największej wartości jaką jest Miłość. To uczucie to nie tylko pożądanie, ale przede wszystkich odpowiedzialność za drugiego człowieka. My także jako duszpasterze wyznajemy naszą miłość do Was, Kochani Parafianie, dziękując za to, że czujemy się potrzebni i jesteśmy akceptowani.

ks. dr Andrzej Posadzy

administrator parafii