loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie | XXVI niedziela zwykła | 1 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą 1 października 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali codziennie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Świętej, będą modlić się na różańcu w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 dzieciom komunijnym zostaną poświęcone różańce. 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się na różańcu w intencji nowych, licznych i świętych powołań do służby Bożej. W piątek rano księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną a po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, adoracja i nabożeństwo różańcowe razem z pierwszopiątkowym. W sobotę na godz. 7.00 zapraszamy mężczyzn, którzy po Mszy św. udadzą się w pielgrzymce do statuy św. Jana Pawła II. Wieczorem w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie i różańcowe o godz. 17.15. 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dziś również po Mszy św. o godz. 12.30 będzie miało miejsce spotkanie z uczniami klas ósmych wraz z ich rodzicami. Po Mszy św. zebranie organizacyjne.

5. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę świętego Franciszka z Asyżu, w czwartek wspominamy św. Faustynę Kowalską a w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańca Świętego.

6. Przyszła niedziela jest drugą miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na fundusz budowlany.  

7. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

9. Nas wszystkich niech Bóg obdarzy łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania wszystkich ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga.

 

ks. dr Janusz Posadzy
proboszcz

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie