loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę 2 sierpnia 2020 r.

 1. Przypowieść o rozmnożeniu chleba i ryb wskazuje na zbawcze działanie Chrystusa, który karmi swoich słuchaczy, uczniów. Potwierdza swoje słowa znakami, które mają utwierdzić ich wiarę. 

 2. W Liturgii bieżącego tygodnia we wtorek obchodzić będziemy św. Jana Vianeya- patrona wszystkich proboszczów; w czwartek święto Przemieniania Pańskiego. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Dominka. 

 3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. 

 4. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i ks. Stanisław odwiedzą chorych z Komunią św. Po południu od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę przed południem ks. Stanisław odwiedzi chorych, których zazwyczaj odwiedzał ks. Bartosz. 

 5. Jak co roku planujemy uroczyste obchody naszego odpustu parafialnego. W przyszłym tygodniu będzie możliwość zabrania ze sobą dokładnego programu na Tydzień Odpustowy. Kulminacją naszego odpustu będą niedzielne spotkania – 23.08.2020 przy ołtarzu Chrystusa i wspólnotowe przy odpustowej kawie i ciastku. Już dziś prosimy, aby pomyśleć o upieczeniu ciast. Dochód ze sprzedaży zasili nasz fundusz remontowy Kolegiaty. 

 6. W ramach tygodnia odpustowego czeka nas wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W piątek 21.08. o godz. 20.00 wystąpi w naszej Kolegiacie Krzysztof Meisinger, światowej sławy gitarzysta wraz z kwintetem. Wstęp naturalnie wolny. Musimy pamiętać, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu w maseczkach zakrywających usta i nos. 

 7. Trwają wakacje, czas wyjazdów i urlopów.  Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie. 

 8. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos. 

 9. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

 10. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury. 

 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

 12. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu. 

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz