loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Najświętszej Trójcy. 7 czerwca 2020 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

2. W najbliższy czwartek przezywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz.9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech Ołtarzy. Bardzo prosimy wszystkich uczestników procesji o założenie maseczek zakrywających usta i nos, tak, abyśmy mogli bezpiecznie, bez lęku przeżyć tę piękną i wzruszającą uroczystość. Zapraszamy do udziału także dziewczynki, które pragną sypać kwiatki. Niech przeżycie Uroczystości Bożego Ciała doda nam siły i mocy w tym trudnym okresie przywracania ładu społecznego w okresie pandemii. W Świętem o godz. 9.30 ks. Bartosz Adamiak będzie sprawował Eucharystię w intencji mieszkańców Strachocina i Świętego i ok. 10.10 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w Strachocinie połączone tradycyjnie poczęstunkiem. 

3. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Przy wyjściu z kościoła można zdezynfekować sobie ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Dla zapewnienia komfortu modlących się informujemy, że na bieżąco dezynfekowane są klamki, konfesjonały, ławki.  

4. Przez całą oktawę Uroczystości Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszej świątyni. 

5. W piątek, wieczorną Mszą św. rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach Jerycha Różańcowego. Miejsce adoracji i modlitwy- Kaplica Mariacka. Zapraszamy do wspólnotowych rozważań i medytacji. 

6. W sobotę 13.06. o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją wokół naszej Kolegiaty. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej. W modlitwie polecać będziemy nasze rodziny i nas samych. 

7. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Z racji na konieczność wykonania badań malatur na sklepieniach i filarach, koniecznym było poszerzenie frontu prac. Demontowane są organy. Mimo tych wszystkich działań w naszej świątyni jest czysto i schludnie. To zasługa parafian, którzy w minioną sobotę przez trzy godziny przygotowywali kościół do niedzielnej Mszy św. Bardzo dziękujemy za to wsparcie i pomoc. 

8. Miesiąc czerwiec poświęcony jest tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. . Zapraszamy codziennie na nabożeństwo „czerwcowe” o godz. 17.30 i w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

9. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby nasze życie przepełnione było zawsze mocą Ducha Świętego. 

11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami, miłym Gościom  życzymy przede wszystkim Bożego Ducha, który pozwoli nam przetrwać ten trudny czas, który niestety niesie wiele niepokoju o przyszłość.  Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz